Trojan.GenericKD ve Gen:Variant.MSILPerseus nedir?

karayel34

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Sistemimi Emsisoft Emergency Kit programı ile tarattım. 2 tane şüpheli buldu. Bulduğu dosyaların Kaspersky içinde bulunması bana tuhaf geldi. Ne olduklarını anlamadığım için, henüz bir işlem yapmadım. @Murat5038 hocam ne yapmam lazım?

Bulduğu şüpheliler bunlar:
Trojan. GenericKD. 42076899 (B) [krnl.xmd]
Gen: Variant. MSILPerseus. 164488 (B) [krnl.xmd]

C:\ProgramData\Kaspersky Lab\AVP20.0\QB\3862798ebab4fb13.klq -> (Quarantine-6) Algılandı: Trojan. GenericKD. 42076899 (B) [krnl.xmd]

C:\ProgramData\Kaspersky Lab\AVP20.0\QB\477595f9fc8d9579.klq -> (Quarantine-6) -> (7Z 2o) -> IDM999.exe Algılandı: Gen: Variant. MSILPerseus. 164488 (B) [krnl.xmd]

Adsız.png

Çok bir bilgim yok fakat anladığım kadarıyla Kaspersky'nin tehdit olarak algılayıp karantinaya aldığı dosyaları virüs olarak algılamış diğer yazılım. Genelde iki virüs programı kullanınca bu rastlanıyor ben de Eset'te aynı sorunu yaşamıştım. Kaspersky'de karantinaya alınmış dosyalara bi bakar mısınız? Eğer orada gözüküyorsa bu trojan sorun yok demektir.

Çok bir bilgim yok fakat anladığım kadarıyla Kaspersky'nin tehdit olarak algılayıp karantinaya aldığı dosyaları virüs olarak algılamış diğer yazılım. Genelde iki virüs programı kullanınca bu rastlanıyor ben de Eset'te aynı sorunu yaşamıştım. Kaspersky'de karantinaya alınmış dosyalara bi bakar mısınız? Eğer orada gözüküyorsa bu trojan sorun yok demektir.
Ben iki virüs programı kullanmıyorum. Hiçbir zamanda kullanmam. Tarama amaçlı zaten bu kullandığım program bilirsiniz.

Kaspersky'de karantina bölümüne baktım. Dosyalar orada duruyor.
Ayrıca bu bölümde de duruyor: ''C:\ProgramData\Kaspersky Lab\AVP20.0\QB'' Kaspersky'de karantina da bulunan bu 2 dosyayı silmem daha iyi olmaz mı?

Ben iki virüs programı kullanmıyorum. Hiçbir zamanda kullanmam. Tarama amaçlı zaten bu kullandığım program bilirsiniz.

Kaspersky'de karantina bölümüne baktım. Dosyalar orada duruyor.
Ayrıca bu bölümde de duruyor: ''C:\ProgramData\Kaspersky Lab\AVP20.0\QB'' Kaspersky'de karantina da bulunan bu 2 dosyayı silmem daha iyi olmaz mı?
Silecekseniz Kaspersky üzerinden silin. Karantina bölümünden karantinadaki dosyaları sil diye bir seçenek olması gerek. Dosyalar Kaspersky karantinası içinde bulunduğundan şu an cihazınız için tehdit sayılmazlar. Yine de Kaspersky üstünden kaldırmanızı tavsiye ederim.

Silecekseniz Kaspersky üzerinden silin. Karantina bölümünden karantinadaki dosyaları sil diye bir seçenek olması gerek. Dosyalar Kaspersky karantinası içinde bulunduğundan şu an cihazınız için tehdit sayılmazlar. Yine de Kaspersky üstünden kaldırmanızı tavsiye ederim.
1 tanesini Kaspersky karantina bölümünden sildim. Siz yazmadan önce.
Tehdit olmazlar biliyorum. Yine de Murat hoca'nın fikrini alayım ben :)
Cevap yazdığınız için tşk ederim. İyi seneler dilerim size, sağlıklı ve huzurlu bir yılınız olur umarım.

1 tanesini Kaspersky karantina bölümünden sildim. Siz yazmadan önce.
Tehdit olmazlar biliyorum. Yine de Murat hoca'nın fikrini alayım ben :)
Cevap yazdığınız için tşk ederim. İyi seneler dilerim size, sağlıklı ve huzurlu bir yılınız olur umarım.
Teşekkür ederim sizin de ☺️👍🏼

Kaspersky'ın karantinaya aldığı zararlıları yakalamış. :D
Bir şey yapmanıza gerek yok. :)
Karantina da olan dosyayı yakalayıp, bak ben bunları buldum dedi resmen :)
Bir şey bulamayınca , boş geçmeyeyim dedi. Zaten tarama amaçlı tarattım.
Asıl sorun, chrome tarayıcısı yaptı dün gece. Konusu açılmıştı, oraya yazdım yaşadığım sorunu. İlk defa başıma geldi bu sorun.
Hardisk'i taradım sorun yok, kırmızı çıkmadı. Ramlari kontrol ettim, sorun çıkmadı. Windows'un kendi programı ile kontrol ettim, ramleri.
Makine de bir enteresanlık var, ama çözemedim :)

Bu konuya yazmıştım: Google Chrome ''Hay aksi'' hatası - Technopat Sosyal

Makine de bir enteresanlık var, ama çözemedim :)
Hijackthis logu oluşturabilirsiniz.

Asıl sorun, chrome tarayıcısı yaptı dün gece.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Complete Internet Repair yazılımını videoya göre kullanın, yüksek ihtimal sorun çözülecektir.

Hijackthis logu oluşturabilirsiniz.

Raporu sanırım 20 gün önce yapmıştım. Murat hoca incelemişti. Bir sorun çıkmamıştı. Dün gece chrome sorunu yaşadım. Ve öncesinde de belleğime film atarken birden ekran kararıyor, ve ya mkv programı ile filmin ses dosyasını çıkardığım zaman ara sıra bu sorunu yaşıyorum. Ekran kararıyor, sonrasında yeniden geliyor. Tekrar rapor oluştursam mı acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Complete Internet Repair yazılımını videoya göre kullanın, yüksek ihtimal sorun çözülecektir.
Bu programı bilmiyorum. Ayrıca chrome'u tamamen kaldırdım, Revo programı ile. Yılalrdır ilk defa chrome bu sorunu verdi. Neden bu sorunu verdi, bir türlü anlamadım gitti :) Sorun nerede? Ramler de? Veya başka bir şey? Çözemedim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı