Trojan.GenericKD ve Gen:Variant.MSILPerseus nedir?

Hijackthis logunu istersen oluştur tekrardan.

Burada yazıyor ne olduğu.

Ekran kararması donanımsal olabilir, o konu hakkında fikrim yok.

Hijackthis logunu istersen oluştur tekrardan.

Burada yazıyor ne olduğu.

Ekran kararması donanımsal olabilir, o konu hakkında fikrim yok.

Hijackthis raporu, uykum geldi valla :)
Konusuna baktım, söylediğiniz programın. Benim sorunum, İnternet Bağlantı Ayar Onarımı gibi bir sorun değildi. Tarayıcı'nın verdiği hataydı. Onun için bu programı kullanamama gerek var mı, bilemedim.
Ekran kararması, sadece size dediğim şeylerde yapıyordu. Ama bazen.

En iyisi uyandığım zaman, dinç kafayla düşünüp ona göre bir çözüm bulmak. Uykunuz geldiği zaman zor oluyor.
Ben her şey için teşekkür ederim. Vaktinizi ayırdığınız için. Size de iyi seneler dilerim.

Arkadaşların dediği gibi karantina klasöründekileri sana zararlı buldum diye kakalamaya çalışmış :D Silmenize gerek yok zarar veremezler.

Arkadaşların dediği gibi karantina klasöründekileri sana zararlı buldum diye kakalamaya çalışmış :D Silmenize gerek yok zarar veremezler.
@Murat5038 Tekrar merhaba. Bu sorunun, daha doğrusu tarama amaçlı kullandığım programın komik bir durum yaşatması durumunu çözmüş olduk. Karantina da ki öğreleri Kaspersky de ki öğreleri sildim. Bu konu çözümlenmiş oldu ve sorun çözüldü.

Bunun haricinde, sizin tarama raporlarından yapmama gerek var mı?
Şimdi ne gerek var diyeceksiniz :) 2 konu var o yüzden.
1- Chrome Hay aksi sorunu yaşadım. Ve konusuna da yazdım size tekrar. Bu bağlamda çözüm bulmak.
2- Veri yazdırırken veya herhangi bir klasör açtığımda, bazen ekran kararıyor. Açtığım klasör kapanıyor. Sonrasında düzeliyor. Görev çubuğunda ki herşey gidiyor sonra geri geliyor.

Harddisk kontrolü yaptım, biliyorsunuz. Kırmızı çıkmadı derin tarama yaptım HD TUNE ile.

2- Veri yazdırırken veya herhangi bir klasör açtığımda, bazen ekran kararıyor. Açtığım klasör kapanıyor. Sonrasında düzeliyor. Görev çubuğunda ki her şey gidiyor sonra geri geliyor.
Windows veya GPU sorunu olabilir. Konunuz varsa oradan devam edin.

Windows veya GPU sorunu olabilir. Konunuz varsa oradan devam edin.
Windows sorunu derken hocam? Sistem de bir hatamı, yoksa güncelleme ile ilgili mi?
GPU'da sorun olsa film filan izlerken de sorun yaşamaz mıyım sizce? HEVC X265 filmleri seyrediyorum. Bir sorun çıkmıyor hocam. Ekran kartım çok yeni değil. Nvidia'nın güncelleme desteğini çektiği MSI GT730 2GB ekran kartını kullanıyorum.
Konum burası hocam. Ayrıca bir konu daha mı açayım? :)

Buradaki güvenlikle ilgili. Bahsettiğin görüntü gidip gelmesi sürücü veya kartla ilgili bir sorun. Alakası yok kısaca.
Windows sorunu derken hocam? Sistem de bir hatamı, yoksa güncelleme ile ilgili mi?
Her ikisi de olabilir.
GPU'da sorun olsa film filan izlerken de sorun yaşamaz mıyım sizce? HEVC X265 filmleri seyrediyorum. Bir sorun çıkmıyor hocam. Ekran kartım çok yeni değil. Nvidia'nın güncelleme desteğini çektiği MSI GT730 2GB ekran kartını kullanıyorum.
Kartla direkt değil sürücü bağlantılı sorun da olabilir kodekle ilgili olabilir tarayıcıyla olabilir her şey olabilir kısaca.

BSOD felan hiç alıyor musunuz peki?

Buradaki güvenlikle ilgili. Bahsettiğin görüntü gidip gelmesi sürücü veya kartla ilgili bir sorun. Alakası yok kısaca.
Görüntünün gidip gelmesi şöyle yani. Tamamen değil. Sadece bir anlık görev çubuğu simgelerinin gitmesi + açılan klasörün de gitmesi. Her zaman yaşanan bir durum değil hocam. Kartsal bir durumsa, sürekli bu hatayı vermez mi? Benim kendi düşüncem, bence güvenlikle ilgili bir durum :) (Bende çok bilmiş gibi yazdım ama) :) Ben öyle düşünüyorum. Hislerime güvenin hocam.

Her ikisi de olabilir.
Önceki konuşmalarımız da güncelleştirme sohbeti yapmıştık. Bana beklememi söylemştiniz. Bende hiç bir şey yapmadım. Windows'a emanet ettim, güncelleşirmeleri.

Kartla direkt değil sürücü bağlantılı sorun da olabilir kodekle ilgili olabilir tarayıcıyla olabilir her şey olabilir kısaca.

Sürücü olarak en son güncellemeyi kurdum. Yeni çıkanları kuramıyoruz biliyorsunuz. Nvidia desteği çekmesi yüzünden. Kodek olarak K-lite Mega yüklü. Recep hocanın dediği gibi sorunsuz yaptım herşeyi. O konuda sıkıntı yok hocam. Son dediğiniz tarayıcı olabilir. Diğer konuda yazdım zaten.

Sizce sizin tarama bölümlerini tekrar yapmama gerek var mı? Rapor oluşturma filan. Hem bu konu da gereğinden fazla uzamamamış olur.
Ok derseniz, yaşadığım sorunları, diğer bölüme yazıp, öyle devam ederiz.
BSOD felan hiç alıyor musunuz peki?
Bu konu hakkında Murat hoca ile sohbetimiz olmuştu. 1 kere başıma geldi. O da benim yüzümden :) Kısaca şöyle oldu: Bilgisayar masasının üstüne ufacık bir vurma söz konusu oldu :) Kasa ile vurulan yer arasında, 30 cm boşluk olduğu halde, şiddetin etkisi ile 1 kere ''stopcode'' hatası verdi. Yanlız, bu hatadan önce de bu klasör açarken fare de donma yavaş yavaş ilerleme, görev çubuğu kaybolması + açılan klasörün kaybolması sorununu yaşıyordum. Ama her zaman değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı