Trojan:JS/Tnega!MSR virüsü

Reşat Uygur

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı alalı 4 ay oldu ve kullanmaya başladım. İlk önce Google Chrome kullanıyordum. Google Chrome'den Opera'ya geçtim ve hiçbir sorun olmadı. Bayağı bir zaman oldu ve defendera güvenlik güncellemesi geldi. Güncelledim, bilgisayarımı virüs taramasına soktuğumda hiçbir şekilde virüs bulamadı. Ertesi gün bir şey indirmeme rağmen bir adet trojan virüsü bulundu. Virüs, Google Chrome eklentilerinden indirdiğim dosya olarak gösteriyordu. Sizce format atmama gerek var mı? Malwarebytes programı ile tarattığımda sorun olmadı

aynen.jpg

File: C:\Users\.\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\olkpikmlhoaojbbmmpejnimiglejmboe\5.7.1_0\js\jquery.js

1. Kaspersky kurup tam tarama yapın
  2. Malwarebytes kurup tam tarama yapın
  3. Kurduğunuz tüm eklentileri kaldırın
  4. Sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve yeniden tehdit bulursa bize yazın.

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı alalı 4 ay oldu ve kullanmaya başladım. İlk önce Google Chrome kullanıyordum. Google Chrome'den Opera'ya geçtim ve hiçbir sorun olmadı. Bayağı bir zaman oldu ve defendera güvenlik güncellemesi geldi. Güncelledim, bilgisayarımı virüs taramasına soktuğumda hiçbir şekilde virüs bulamadı. Ertesi gün bir şey indirmeme rağmen bir adet trojan virüsü bulundu. Virüs, Google Chrome eklentilerinden indirdiğim dosya olarak gösteriyordu. Sizce format atmama gerek var mı? Malwarebytes programı ile tarattığımda sorun olmadı.

Eki Görüntüle 877287

File: C:\Users\.\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\olkpikmlhoaojbbmmpejnimiglejmboe\5.7.1_0\js\jquery.js

Format atmanıza gerek yok uzantılar klasöründe yer alıyor virüs Google Chrome'u sıfırlarsanız sorun çözülür. Virüs taramasını tam tarama yapınız.

Geri
Yukarı