Trojan nasıl silinir?

Bilgisayarımda şu an mining yaptığını düşündüğüm bir trojan var. İsmi ErrorReport.exe ne yapmam lazım nasıl silebilirim?

Hocam bence temiz bir format atın kafanız rahat etsin çok önemli bilgileriniz falan yoksa çok kısa sürüyor zaten format internetiniz iyiyse 3 oyun sıkıntı yapmaz ama bence format atın benim de indirilik çok oyunum vardı 8 megabit internetim var virüslerden kafam ağrımasın diye çaktım formatı çok rahatım 3 oyun için risk atmayın bence silme yöntemi vardır elbet ama format kadar temiz olacağını düşünmüyorum.

Hocam bence temiz bir format atın kafanız rahat etsin çok önemli bilgileriniz falan yoksa çok kısa sürüyor zaten format internetiniz iyiyse 3 oyun sıkıntı yapmaz ama bence format atın benim de indirilik çok oyunum vardı 8 megabit internetim var virüslerden kafam ağrımasın diye çaktım formatı çok rahatım 3 oyun için risk atmayın bence silme yöntemi vardır elbet ama format kadar temiz olacağını düşünmüyorum.

Olmazsa en son karar onu deneyeceğim. Benim indirme hızı 2 MB diye oyunları silmekten çekiniyorum.

Hocam ESET security var en iyi koruma yazılımlarından birisi fakat paralı olabilir ücretsiz deneme hakkı veriyor mu bilmiyorum uzun zamandır kullanmıyorum. Bence hiçbir dosya kaydetmeden sağlam format çak gitsin virusü kaldırsan bile bazen zararsız kalıntıları oluyor sistemde.

Olmazsa en son karar onu deneyeceğim. Benim indirme hızı 2 MB diye oyunları silmekten çekiniyorum.
Oyun dosyalarını herhangi bir harddiske veya usb'ye atın hocam. İndirmeye gerek kalmaz. Sadece tekrar bilgisayara dosya atarken biraz bekletir ama İnternet yavaşlığı derdiniz olmaz. Bu arada dediğim gibi her dosyaya yayıldığı söylendiği için oyun dosyalarına da yayılmıştır gerçekten trojen ise. O yüzden temiz format en kafanızın rahat edeceği yöntem.

Geri
Yukarı