Trojan nedir?

dnzsvm

Decapat
Daha fazla  
Az önce taşınabilir harddiskimi Kaspersky ile taramak istedim ama çok uzun sürüyor. 100 bin tarama yaptı daha çok vardı ben durdurdum ve 2 tane trojan adında kötü yazılım buldu virüs galiba sildim. Ama içinde daha olabilir ve ben kendi bilgisayarım ile laptopumda bu harddiski defalarca kullandım. Bilgisayarlardaki yavaşlamalar ve uygulamaların düzgün çalışmaması bundan dolayı mıdır? PClere temiz kurulum yapacağım iyi olur değil mi? Aynı şekilde PC yede bulaşmış şu an fark ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@dnzsvm Hocam profilinize baktım ve biraz fazla sorun yaşıyormuşsunuz gibi geldi ,virüsleri temizledikten sonra önemli dosyaları yedekleyip temiz kurulum yapın bence.
Bakmanız beni mutlu etti cidden. Evet maalesef sistemi topladığımdan beri sorunlar bitmek bilmedi. Uğraşıp duruyorum sınav senemde yani siz düşünün. Yani bu virüslerden dolayıysa umarım artık hatalarla karşılaşmam diyorum.

Bakmanız beni mutlu etti cidden. Evet maalesef sistemi topladığımdan beri sorunlar bitmek bilmedi. Uğraşıp duruyorum sınav senemde yani siz düşünün. Yani bu virüslerden dolayıysa umarım artık hatalarla karşılaşmam diyorum.
Bazen zararlılardan da olabiliyor bu tarz sorunlar umarım sorunlarınız çözülür ,YKS'de başarılar bu arada.

Terminolojide truva atı olarak geçer, masum bir program gibi görünen art niyetli yazılım derler ama ben bu tarz tanımları pek sevmiyorum. Masum gibi görünmeyen zararlı mı var? Hangi zararlı yazılımın üstünde "ben zararlı yazılımım" yazıyor?

Günümüzdeki birçok zararlı yazılım trojan özelliği taşır zaten. Tipik olarak dışarıya veri sızdırması, dışarıdan sisteme bağlantının yapılabilmesini sağlaması yeterlidir.

Temizlik için iyi bir güvenlik yazılımı kullanılabilir. Veya pire için yorgan yakılıp format atılabilir. Gerek yok diyorsanız birinci seçeneği, paronayaklık yapmak istiyorsanız ikinci seçeneği uygulayabilirsiniz.

Terminolojide truva atı olarak geçer, masum bir program gibi görünen art niyetli yazılım derler ama ben bu tarz tanımları pek sevmiyorum. Masum gibi görünmeyen zararlı mı var? Hangi zararlı yazılımın üstünde "ben zararlı yazılımım" yazıyor?

Günümüzdeki birçok zararlı yazılım trojan özelliği taşır zaten. Tipik olarak dışarıya veri sızdırması, dışarıdan sisteme bağlantının yapılabilmesini sağlaması yeterlidir.

Temizlik için iyi bir güvenlik yazılımı kullanılabilir. Veya pire için yorgan yakılıp format atılabilir. Gerek yok diyorsanız birinci seçeneği, paronayaklık yapmak istiyorsanız ikinci seçeneği uygulayabilirsiniz.
Ben 2 seçeneğide kullandım hocam teşekkürler :D

Yeni konular

Geri
Yukarı