Trojan olan bilgisayara nasıl format atılır?

Shimuss

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, geçen gün bilgisayara trojan girdi ve o sırada bilgisayara format atmak için flash bellek hazırlıyordum. Trojan uyarısı gelince hemen format attım o andaki korkuyla. Bilgisayarda sadece Windows hesabım açıktı. Şu anda o hesapta bir gariplik yok ama korktuğum için hemen formatlayıp Kaspersky ve Malwarebytes ile taramalar yaptım. Sonuçların SS'leri var.

Şu anki endişem acaba bu programların da görememe gibi bir durumu var mı ve trojan PC'nin içinde var mı yok mu? Eğer var ise format flashını hazırlarken o Flash'a da bulaştıysa vs diye korkum var. Bilgilendirirseniz sevnirim. Flash belleği başka bir cihazda hazırlasam bile PC'ye taktığım anda varsa virüs bulaşabilir mi?

Dosya Ekleri

• 45.png
    45.png
    19,6 KB · Görüntüleme: 59
  • 46.png
    46.png
    42 KB · Görüntüleme: 39
  • 47.png
    47.png
    22,4 KB · Görüntüleme: 68
Arkadaşlar, geçen gün bilgisayara trojan girdi ve o sırada bilgisayara format atmak için flash bellek hazırlıyordum. Trojan uyarısı gelince hemen format attım o andaki korkuyla. Bilgisayarda sadece Windows hesabım açıktı. Şu anda o hesapta bir gariplik yok ama korktuğum için hemen formatlayıp Kaspersky ve Malwarebytes ile taramalar yaptım. Sonuçların SS'leri var.

Şu anki endişem acaba bu programların da görememe gibi bir durumu var mı ve trojan PC'nin içinde var mı yok mu? Eğer var ise format flashını hazırlarken o Flash'a da bulaştıysa vs diye korkum var. Bilgilendirirseniz sevnirim. Flash belleği başka bir cihazda hazırlasam bile PC'ye taktığım anda varsa virüs bulaşabilir mi?

Olduğunu zannetmiyorum bir tanesi bile olsa görürdü.

Format attıysanız sorunyoktur görmeme ihtimali var evet ama silinince fudlardaki injectedlar silinir buyuzden güvenle devam edebilirsiniz bilmediğiniz programları sanal bilgisayarlarda açmayı unutmayın iyi günler.

Format attıysanız sorunyoktur görmeme ihtimali var evet ama silinince fudlardaki injectedlar silinir buyuzden güvenle devam edebilirsiniz bilmediğiniz programları sanal bilgisayarlarda açmayı unutmayın iyi günler.

Hocam işte o format attığım flash bellek o olaylar esnasında takılıydı o yüzden endişem var

Fudunda küçük bir açılımı size söyleyeuim Full undetected yani algılanmamış buyuzden anti virüsler her virüsü algılayamaz dikkatli olun.

Bu şu anki virüs öyle mi alamadım tam

Konu sahibi format atmış zaten. Daha neden endişelendiriyorsunuz ki?

Hocam dediğim gibi endişem şu o sırada format attığım flash takılıydı o flash ile format attım korkum o yüzden VirusTotal linkini ws her şeyi paylaştım anlayanlar baksın diye

Çok bilgim olmadığı için sürekli bir endişe halindeyim

Yeni konular

Geri
Yukarı