Trojan:Sabsik.FL.A!ml nasıl silinir?

2 adet dosya sildi fakat dosyalar Windows Defender'ın gösterdiği dosyalar değildi, umarım sorun çözülmüştür.

Dosya Ekleri

• 2.JPG
    2.JPG
    23,4 KB · Görüntüleme: 72
Başka bir dosya idi direk sildim tam hatırlamıyorum, ama Trojan yazan dosya değildi ona eminim.
Hitmanpro denedikten sonra geri bildirim atarım.(Malesef)

Dosya Ekleri

• 3.JPG
    3.JPG
    27 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:
Defender kötü bir antivirüstür.

Malwarebytes, Kaspersky virüs bulmuyorsa sıkıntı yoktur.
Yanlış bilgi. Windows Defender temel düzey koruma için gayet yeterli. Ayrıca "Kaspersky+MBAM bulamadıysa sıkıntı yok." da yanlıştır.

İçin rahat etsin diyorsan ESET indir derin tarama yaptır. Bir şey yoksa temizlenmiştir.
Hiçbir güvenlik yazılımı için kesin sonuç veremeyiz.

Tüm virüs programlarının içinde en çok Malwarebytes ve AVG'ye güvenirim. Bir de AVG ile taratın derim.
Malwarebytes'in anti-virüs olmaması harici sıkıntı yok :).

Uygulayabilirsiniz.

Farbar Recovery Scan ile çıkan raporlar.

Shortcut.txt
Addition.txt
FRST.txt
HiJackThis.log

Son düzenleme:
Kasıntı yapmaya gerek yok, anlaşılan arkadaşınızın yazdığı kodların zararlı yazılım olabileceğini düşünmüş. Machine learning ile algılamış, bu da karara şüpheyle yaklaşmaya itiyor. Sorun olduğunu zannetmiyorum. Eğer isterseniz arşivi ayıklayıp içinde algılanan dosyayı Virustotal üzerinde taramaya tabi tutabilirsiniz, sonuçlarını da burada paylaşabilirsiniz.

Herhangi bir çözüm yolu bulamadım, en iyi çözüm format gibi duruyor.

Neden format atacaksınız ki? Hem HitmanPro(yanlış hatırlamıyorsam Bitdefender veritabanından da yararlanıyor) hem de Kaspersky ile taratmışsınız ayrıca Kaspersky'nin
aktif koruması açık. False-pozitive olma ihtimali var. Zararlı olsa ve çalışsa antivirüsünüz şüpheli aktiviteden dolayı siler ya da gelen veritabanı güncellemeleri ile zararlıyı bulur.

Kasıntı yapmaya gerek yok, anlaşılan arkadaşınızın yazdığı kodların zararlı yazılım olabileceğini düşünmüş. Machine learning ile algılamış, bu da karara şüpheyle yaklaşmaya itiyor. Sorun olduğunu zannetmiyorum. Eğer isterseniz arşivi ayıklayıp içinde algılanan dosyayı Virustotal üzerinde taramaya tabi tutabilirsiniz, sonuçlarını da burada paylaşabilirsiniz.
Hocamın dediklerini yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı