trojan:script/wacatac.b!ml (Opera GX trojan)

beho1903

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, kafayi yemek uzereyim bir yardim lazim, paranoyak oldum. Sabah isletim sistemim Windows 10 idi ve durduk yere Opera GX datalarinda "trojan:script/wacatac.b!ml" adli trojan uyarisini aldim ve Defender ile hemen kaldirdim. Ustune tum hesap sifrelerimi degistirdim. Sonra 3 ayri programdan virus taramasi yaptim hiçbir şey cikmadi. Aradan 10 dk gecti yine ayni hatayi aliyordum en son delirdim format attim, oylesine 8.1 yaptim zaten eskiden 8.1 kullanicisiydim. Formati attigm an 1-2 program ve Opera'yi indirdim indirir indirmez yine trojan uyarisi cikti. Tarama yapiyorum bir şey cikmiyor bu nedir yardim edin. Ayrıyeten dedim bir Google Chrome kullanayim orada bir yere giris yaparken sifreniz aciga cikmis olabilir diye. Bu sefer de Google Chrome hata veriyor. Ne yapmam lazim?

Dosya Ekleri

• IMG-20220717-WA0076.jpeg
    IMG-20220717-WA0076.jpeg
    569,7 KB · Görüntüleme: 165
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, kafayi yemek uzereyim bir yardim lazim, paranoyak oldum. Sabah isletim sistemim Windows 10 idi ve durduk yere Opera GX datalarinda "trojan:script/wacatac.b!ml" adli trojan uyarisini aldim ve Defender ile hemen kaldirdim. Ustune tum hesap sifrelerimi degistirdim. Sonra 3 ayri programdan virus taramasi yaptim hiçbir şey cikmadi. Aradan 10 dk gecti yine ayni hatayi aliyordum en son delirdim format attim, oylesine 8.1 yaptim zaten eskiden 8.1 kullanicisiydim. Formati attigm an 1-2 program ve Opera'yi indirdim indirir indirmez yine trojan uyarisi cikti. Tarama yapiyorum bir şey cikmiyor bu nedir yardim edin. Ayrıyeten dedim bir Google Chrome kullanayim orada bir yere giris yaparken sifreniz aciga cikmis olabilir diye. Bu sefer de Google Chrome hata veriyor. Ne yapmam lazim?
Hocam aynı hatayı ben de aldım. Fikir olması açısından buraya konuyu bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows Defender'a ana bacı dalacağım da neyse. 2 tane konu okumak zor mu ya.

Bu False-positive değil mi? Bugün bir çok opera kullanıcısı yaşadı bunu ve bunun False-positive olması lazım.
False positive olduğunu sayenizde öğrendim 2 kere format atmıştım ve üstüne paranoyak oldum :)

Benim de windows defenderim bulmuştu diğerleri bulamamıştı ALLAH BELANI VERSIN WINDOWS DEFENDER

ama bendeki gx değildi direk operaydı.

Geri
Yukarı