Çözüldü Trojan virüslü dosya indirdim

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shimuss

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Opera GX indiricekken fake bir siteden bir şey indirdim uygulamayı kurmadan önce VirusTotal'de baktım iki tane trojan gözüküyordu. Virüsün bulaşıp bulaşmadığını nasıl anlarım? Bilgisayarda herhangi bir virüs programı yok Windows Defender dışında, Windows 11 Pro kullanıyorum, orijinal değil.

Format atmak üzere bir flash bellek de hazırlıyordum o da bilgisayara takılıydı. Eğer bilgisayara bulaştıysa flash belleğe bulaşıp bulaşmadığını nasıl anlarım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    19,3 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir şey yapmaya gerek yok aslında. Bahsi geçen virüsün çapı belli yeteneği belli. Şu an sisteminizde virüs yok.
Hocam şimdi ben anlamadım, uygulamayı açtınız mı açmadınız mı?
Açmadıysanız hiçbir şey olmaz rahat olun, eğer hala tedirginseniz Kaspersky Free kurun.

Çalıştırmadıysanız bulaşmamıştır. İçinize dert olduysa Kaspersky Free indirip tam tarama gerçekleştirin.

Çalıştırmadım ama şu hani Windows'un çalıştır ekranında kapattım içime büyük dert oldu gerçekten.

Hocam şimdi ben anlamadım, uygulamayı açtınız mı açmadınız mı?
Açmadıysanız hiçbir şey olmaz rahat olun, eğer hala tedirginseniz Kaspersky Free kurun.

Çalıştırırken VirusTotal'e atmıştım o arada kapattım aniden kurulum ekranının gelip gelmedğinden emin olamadım.

Çalıştırmadım ama şu hani Windows'un çalıştır ekranında kapattım içime büyük dert oldu gerçekten.

Çalıştırırken VirusTotal'e atmıştım o arada kapattım aniden kurulum ekranının gelip gelmedğinden emin olamadım.

Yok hocam bir şey olmaz eğer orada kapattıysanız.
Yine de Kaspersky Free ile taratın.

Açmadığın zamanlar o program çalışmaz. Bilgisayarlar sadece söyleneni yapar, sen ona onu açmasını söylemediğin sürece sıkıntı yok.

Sanırım evet.
Flash belleğe bir virüsün bulaşıp bulaşmadığınıda o programla anlayabilir miyim?

Uygulamayı silmiştim ama çalıştırmadan bir kez daha indirip atabilirim isterseniz

Flash belleğe bir virüsün bulaşıp bulaşmadığınıda o programla anlayabilir miyim?

Uygulamayı silmiştim ama çalıştırmadan bir kez daha indirip atabilirim isterseniz

Hocam geçmişte VirusTotal sonucunun gözükmesi lazım file-XXXXXXXXX bir şeyler diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı