Trojan virüsü için Kaspersky kullanılması yeterli midir?

deGGa

Kilopat
Kardeşim 3-4 gün önce internetten oyun indirmiş. (ZIP dosyası) kurmaya çalışınca da Windows Defender trojan virüsünü algılayıp karantinaya almış. Bende bugün tam tarama yapınca farkına vardım. Kaldırdım. Şu an Kaspersky ardından Malwarebytes ile tarama yapacağım. Bunların vereceği onay yeterli olur mu?

Yeterli olur ikisi de işini en iyi yapan programlar.

Taramalar bitti ikisi de bir şey bulamadı. Yeterli midir sizce? Daha kardeşim eve geldiği için soramadım ama sanki uygulamayı açmaya çalışmış da Windows Defender engellemiş gibi görünüyor. Çünkü 3 dakika içinde 5 defa uyarı vermiş. Bilgisayara kripto borsa hesabımı girmem gerektiği için hala kuşkuluyum.

Arkadaşıma WUP! Diye bir virüs girmiş hiçbir şekilde çıkaramamış. Nasıl çıkar bu?
Öncelikle bunun için yeni bir konu açmanız daha doğru olur. Ayrıca WUP! dediğiniz nedir? Nasıl bir virüs? Dosya mı? Yoksa fidye virüsü mü? Var olan antivirüsünüz bunu bulduysa rapolarını paylaşın. Eğer zararlı olduğundan eminseniz

Öncelikle bunun için yeni bir konu açmanız daha doğru olur. Ayrıca WUP! dediğiniz nedir? Nasıl bir virüs? Dosya mı? Yoksa fidye virüsü mü? Var olan antivirüsünüz bunu bulduysa rapolarını paylaşın. Eğer zararlı olduğundan eminseniz
Bilgisayarın fanı deli gibi bağırıyor işlemci kullanımı 100 hep kısacası işlemciyi yakmaya odaklı virüs.

Taramalar bitti ikisi de bir şey bulamadı. Yeterli midir sizce? Daha kardeşim eve geldiği için soramadım ama sanki uygulamayı açmaya çalışmış da Windows Defender engellemiş gibi görünüyor. Çünkü 3 dakika içinde 5 defa uyarı vermiş. Bilgisayara kripto borsa hesabımı girmem gerektiği için hala kuşkuluyum.

Kaspersky virüs removal tool ile de tarama yapıyorum şimdi. Daha önce hiç virüs ile karşı karşıya kalmamıştım. Bu arada dediğim gibi dosyayı virüs olarak algılayıp başlatmadan silmiş Defender. Sorun ortadan kalkmış mıdır?
Kaspersky virüs removal tool C: diskinde de birşey bulamadı.

Son düzenleme:
Arkadaşıma wup! Diye bir virüs girmiş hiçbir şekilde çıkaramamış. Nasıl çıkar bu?

Sanırsam bilgisiyarı yavaşlatıryor. Miner virüsü diye biliyorum. Güvenli modda Kaspersky ile tam tarama yapın.
Kaspersky virüs removal tool ile de tarama yapıyorum şimdi. Daha önce hiç virüs ile karşı karşıya kalmamıştım. Bu arada dediğim gibi dosyayı virüs olarak algılayıp başlatmadan silmiş Defender. Sorun ortadan kalkmış mıdır?
Kaspersky virüs removal tool C: Diskinde de bir şey bulamadı.

Kalkmışıtır.

Yeni konular

Geri
Yukarı