Trojan virüsünün kalktığından nasıl emin olunur?

Tugend22

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Darkwebe sanal PC açıp Linux üzerinden girmiştim biraz dolanıp çıktım. Proton VPN kullandım girmeden. Neyse çıktıktan sonra ne olur ne olmaz defendera tam tarama yaptırdım ve vindor! Pz adlı trojani buldu.Iso dosyası defenderın buguymuş ama orada düşük çıkmış bende ciddi yazıyordu.Altında da Linux ISO dosyası vardı ve kaldıramadım ciddi olarak algıladı sonradan kendim dosyalarimin icerisinde sanal PC'yi ve Linux dosyalarini silerek sildim sanırım PC'de onemli bilgilerim yok kredi karti vs.
nasıl kalktigindan emin olabilirim?format en son yol olursa sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran_goruntusu_2023-07-25_165344.png
    Ekran_goruntusu_2023-07-25_165344.png
    82,3 KB · Görüntüleme: 48
Darkwebe sanal PC açıp Linux üzerinden girmiştim biraz dolanıp çıktım. Proton VPN kullandım girmeden. Neyse çıktıktan sonra ne olur ne olmaz defendera tam tarama yaptırdım ve vindor! Pz adlı trojani buldu altında da Linux ISO dosyası vardı ve kaldıramadım ciddi olarak algıladı sonradan kendim dosyalarimin icerisinde sanal PC'yi ve Linux dosyalarini silerek sildim sanırım PC'de onemli bilgilerim yok kredi karti vs. nasıl kalktigindan emin olabilirim?
Hiç bir şekilde %100 emin olamazsın. Güvenilir anti-virüs programlarına tarattır. Tor'da ne işiniz var arkadaş anlamıyorum ki.

Darkwebe sanal PC açıp Linux üzerinden girmiştim biraz dolanıp çıktım. Proton VPN kullandım girmeden. Neyse çıktıktan sonra ne olur ne olmaz defendera tam tarama yaptırdım ve vindor! Pz adlı trojani buldu. ISO dosyası Defender'ın buguymuş ama orada düşük çıkmış bende ciddi yazıyordu. Altında da Linux ISO dosyası vardı ve kaldıramadım ciddi olarak algıladı sonradan kendim dosyalarimin icerisinde sanal PC'yi ve Linux dosyalarini silerek sildim sanırım PC'de onemli bilgilerim yok kredi karti vs.
nasıl kalktigindan emin olabilirim? Format en son yol olursa sevinirim.

Sanal PC'den 43980423980432 virüs yükledim ve hala PC yaşıyor. Zaten MEMZ tarzı virüsler öyle sanal bilgisayardan test etmek için virüsler. Amaçları kötü değil yani. Fakat darkwebde girme ihtimali her türlü var. GitHub'dan virüs indirdiğinizde girmez fakat internet kapalı olması ve internet paylaşımının kapalı olması her türlü işi garantiye almak için. Sizin de sanırsam internetten bulaşmış.

Sanal PC'den 43980423980432 virüs yükledim ve hala PC yaşıyor. Zaten MEMZ tarzı virüsler öyle sanal bilgisayardan test etmek için virüsler. Amaçları kötü değil yani. Fakat darkwebde girme ihtimali her türlü var. GitHub'dan virüs indirdiğinizde girmez fakat internet kapalı olması ve internet paylaşımının kapalı olması her türlü işi garantiye almak için. Sizin de sanırsam internetten bulaşmış.
Şuanda bilgisayarım kapalı ve virüs tespit ettiğinde herhangi bir anormal davranış olmamıştı Malwarebytes virüs algılamadı ama defender ciddi algıladı ben sorunun bug olduğunu düşünüyorum

Yanlış bilmiyorsam düzeltin, Malwarebytes genel olarak RAM taraması yapar o virüs şu an aktif çalışmıyorsa bulamaz.
Bence Kaspersky ile tararsan daha doğru olur bu yüzden ikisini birlikte kullanıyorum.

Şu anda bilgisayarım kapalı ve virüs tespit ettiğinde herhangi bir anormal davranış olmamıştı Malwarebytes virüs algılamadı ama Defender ciddi algıladı ben sorunun bug olduğunu düşünüyorum.

Hocam antivirüs'ten izin vermediğiniz sürece bir virüs öyle kolay kolay girmez. Ki hele hele sanal bilgisayardan virüs girdiğini dahi hiç yaşamadım. Darkweb'de AA hadi trene atlayalım gibi bir şey oldu son zamanlarda. Arkadaşlar darkwebe girdim sakın girmeyin siz falan diyorlar. Hacı sen giriyorsun örnek oluyorsun sonra girme. Sigara, içkiden farksız bunlar. BitDefender kullanıyorum ve onlarca Torrent oyunu nereden indireceğimi bildiğimden genelde virüs çıkmadı. Çıksa da çıkmadan önce hemen siliyorum. BitDefender, Kaspersky falan indirip işi çözebilirsiniz. Anormal davranış işi eğer virüs silindiyse normal.

Geri
Yukarı