Trojan:Win32/Conteban.A!ml nereden bulaşmış olabilir?

FitGirl çok sahte sitesi var. Eğer doğru yerden indirdiysen 2'yi silebiliriz ama eğer sahte bir siteyse büyük ihtimal 2.ciden olmuşdur.(doğru sitesi .site uzantısıyla bitiyordu)

Kanka büyük ihtimalle crackli oyun indirdin ya da işte virüslü bir dosya indirdin ondan bulastı Kaspersky ve Malwarebytes ile taratmanı öneririm. Hesaplarını çalabilirler.

Merhaba, bilgisayarıma zararlı yazılım bulaşmaması konusunda çok dikkatliyimdir. Öylesine Defender ile tam tarama yaptım ve bu zararlıyı buldu. Bu nereden bulaşmış olabilir?

Kanka Defender'e güvenme Kaspersky ve Malwarebytes ile tarat bir crackli oyun ya da dosya indirmişsin oradan bulaşmış.

FitGirl çok sahte sitesi var. Eğer doğru yerden indirdiysen 2'yi silebiliriz ama eğer sahte bir siteyse büyük ihtimal 2.ciden olmuşdur.(doğru sitesi .site uzantısıyla bitiyordu)

Doğru yerden indirdim sorun yok gibi onda zaten.

C:\Windows\System32\drivers\etc

Bu konumda da trojan buldu Kaspersky. Muhtemelen KMS sunucusundan bulaştı gibi.
Trojan:Win32/Conteban.A!ml nereden bulaştı onu hala bilmiyorum.

Doğru yerden indirdim sorun yok gibi onda zate.

Doğru yerden indirdim sorun yok gibi onda zaten.

C:\Windows\System32\drivers\etc

Bu konumda da trojan buldu Kaspersky. Muhtemelen KMS sunucusundan bulaştı gibi.
Trojan:Win32/Conteban.A!ml nereden bulaştı onu hala bilmiyorum.

Kanka Malwarebytes ve Kaspersky'a tarat bir ne olur ne olmaz.

KMS dir sanırım.

Kanka Malwarebytes ve Kaspersky'a tarat bir ne olur ne olmaz.

İndiriyorum hemen.

@M3'lik. Alpp hocam bu arada Kaspersky ücretsiz olan sürümünü kullanıyorum ve tam tarama yok. Hızlı taramaya da çok güvenemiyorum açıkçası.

İndiriyorum hemen.

@M3'lik. Alpp hocam bu arada Kaspersky ücretsiz olan sürümünü kullanıyorum ve tam tarama yok. Hızlı taramaya da çok güvenemiyorum açıkçası.

Kanka o zaman Malwarebytes'ya da ESET'i de kullanabilirsin.

Malwarebytes böyle. Nasıl yorumlanır?

@Turkıye anlasması sanırım rapor bu.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…