Trojan:Win32/Conteban.A!ml nereden bulaşmış olabilir?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Merhaba, bilgisayarıma zararlı yazılım bulaşmaması konusunda çok dikkatliyimdir. Öylesine Defender ile tam tarama yaptım ve bu zararlıyı buldu. Bu nereden bulaşmış olabilir?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    160,6 KB · Görüntüleme: 47
Genellikle oyun hilesi olan dosyaların içinde bulunur. Kaspersky ile tam tarama yapın.

Hiç oyun hilesi kullanmadım. Şüphe ettiğim durumlar şunlar.
  1. Offline KMS sunucusunda Windows aktifleştirdim.
  2. FitGirl'den GTA Trilogy def yükledim. Daha önce de yüklemiştim ve temizdi. Yükledikten sonra özel tarama yaptım yine temizdi.
  3. Valorant paylaşımlı hesap almıştım. 1 hafta oynadım ve hesap 2 gün önce banlandı. Valorant'tan yüklenmiş olabilir mi yoksa hesabı ben mi banlattım:)

@Turkıye anlasması

Kaspersky kullanın. Defender'ı devre dışı bırakın. Bilgisayarı en çok yavaşlatan antivirüstür kendisi. Testlerle kanıtlanmıştır.

2. FitGirl'den GTA Trilogy def yükledim. Daha önce de yüklemiştim ve temizdi. Yükledikten sonra özel tarama yaptım yine temizdi.
  3. Valorant paylaşımlı hesap almıştım. 1 hafta oynadım ve hesap 2 gün önce banlandı. Valorant'tan yüklenmiş olabilir mi yoksa hesabı ben mi banlattım:)

1 ve 3. seçenek almış olabilir.

@Turkıye anlasması

Sadece Defender ile mi tarıyorsun.

Geri
Yukarı