Trojan:Win32/Vigorf.A virüsü silinmiş midir?

necmi98

Femtopat
Daha fazla  
Adobe premier pro için crack yaparken windows defender buldu. kaldır diyince 5-10dk bekletti kaldırıldı yazmadı. Malwarebytesle taradım temiz çıktı ama windows defenderde hâla gözüküyordu kaldır dedim sonra tam tarama yaptım kaldırdım tam silinmiş midir ve bilgilerim çalınmış mıdır?

Adobe Premiere Pro için crack yaparken Windows Defender buldu. Kaldır deyince 5-10dk bekletti kaldırıldı yazmadı. Malwarebytes'le taradım temiz çıktı ama Windows Defender'de hâla gözüküyordu kaldır dedim sonra tam tarama yaptım kaldırdım tam silinmiş midir ve bilgilerim çalınmış mıdır?

Hocam trojan virüsleri kendini Win32'nin veya başka bir şeyin içine kopyalayıp dosyayı da gizliye alabiliyor siz silseniz bile o yüzden eminseniz sildiğinize vs. tamamdır ama format önerim 5-10dk da çok bilgi çalınacağını sanmam.

Eset Online Scanner ile tarama yapın. Zararlı yazılım bulursa sisteminizden kaldırır, bulamazsa zaten sisteminiz temiz demektir.

Saniyeler içinde istenilen veri ele geçirilebilir. Bu konuda hangi veri çalındı ya da çalındı mı kesin bir sonuca varmak incelemeden mümkün olmayacaktır.

Her problemi yeniden işletim sistemi kurarak çözmeye çalışmayın. Format atmak yani "sisteminize yeniden bir işletim sistemi kurmak" sihirli değnek kullanmak gibi bir şey değildir.

Korsan yazılım kullanmak her durumda zararlıdır. Özgün yazılım kullanın.

Hocam trojan virüsleri kendini Win32'nin veya başka bir şeyin içine kopyalayıp dosyayı da gizliye alabiliyor siz silseniz bile o yüzden eminseniz sildiğinize vs. tamamdır ama format önerim 5-10dk da çok bilgi çalınacağını sanmam.
Eset Online Scanner ile tarama yapın. Zararlı yazılım bulursa sisteminizden kaldırır, bulamazsa zaten sisteminiz temiz demektir.

Saniyeler içinde istenilen veri ele geçirilebilir. Bu konuda hangi veri çalındı ya da çalındı mı kesin bir sonuca varmak incelemeden mümkün olmayacaktır.

Her problemi yeniden işletim sistemi kurarak çözmeye çalışmayın. Format atmak yani "sisteminize yeniden bir işletim sistemi kurmak" sihirli değnek kullanmak gibi bir şey değildir.

Korsan yazılım kullanmak her durumda zararlıdır. Özgün yazılım kullanın.
Bugün gelen bağlantıları kesip tekrar taradım virüs olarak bunu buldu

.

Dosya Ekleri

• 20231002_011308.jpg
    20231002_011308.jpg
    399,1 KB · Görüntüleme: 57
Malwarebytes kötü onu kullanma ama bir şey öğrenmek istiyorsan antivirüs kullanma. Virüs yiye yiye bağışıklık kazanırsın. Antivirüslerde böyle ama kendin kendine yeterli olmalısın.

Bilgisayar sistemleri, insan vücuduna benzemez. Her kullanıcı güvenlik yazılımı kullanmalıdır.

Yorumun sahibiyle muhatap olmak istemiyorum çünkü hiçbir konuya mantıklı cevap yazmıyor. Dinlemeyiniz.

Kolay gelsin.

Bilgisayar sistemleri, insan vücuduna benzemez. Her kullanıcı güvenlik yazılımı kullanmalıdır.

Yorumun sahibiyle muhatap olmak istemiyorum çünkü hiçbir konuya mantıklı cevap yazmıyor. Dinlemeyiniz.

Kolay gelsin.
Linux'da gereği yok bilgisiz ve tartışmayı bilmeyen kullanıcılar için uygun elbette ona bir şey diyemem.

Linux'da gereği yok bilgisiz ve tartışmayı bilmeyen kullanıcılar için uygun elbette ona bir şey diyemem.
Bahsedilen sistem Windows. Verdiğim cevap Windows için.

Linux sisteme güvenlik yazılımı gerekmediğini söylemen için Linux sisteme zararlı bulaşmadığını düşünmen gerekiyor. Bu durum ise beni çok güldürdü.

"GitHub'da bilinen ve virüslü olduğu söylenmeyen repoların sayısı" vb. başlıklar açan ve "USOM'dan büyük veritabanım var" iddiasında bulunan birisinin diğer kullanıcılara bilgisiz demesi ise daha çok güldürdü.

Tartışma, iki mantıklı fikir arasında gelişen diyaloğa denir. Aktiflik için saçma fikirlerini dayatarak 1000'e yakın gönderi atanla tartışma yapılmaz.

Daha çok yolun var.

Geri
Yukarı