Trojanlı dosya tarama yapılmalı mı?

Dogukan834

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün bir dosya indirdim. VirusTotal kullanarak arattım ve trojan çıktı. Dosyayı hiç açmadım zaten sonra Kaspersky Security Cloud ESET ve Malwarebytes ile tam tarama yaptım hepsi temiz çıktı.
Bu kadar tarama sonucu sorun yok gözüküyor yoksa birkaç program ile daha tarama yapmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bugün bir dosya indirdim. VirusTotal kullanarak arattım ve trojan çıktı. Dosyayı hiç açmadım zaten sonra Kaspersky Security Cloud ESET ve Malwarebytes ile tam tarama yaptım hepsi temiz çıktı.
Bu kadar tarama sonucu sorun yok gözüküyor yoksa birkaç program ile daha tarama yapmalı mıyım?
Linki atar mısınız?(VirusTotsl linkini).

Linki bulamadım sadece bir tanesi kırmızı yanıyordu ama oda bilindik bir uygulama değildi.
ApexSexurityage gibi birşey ise kaspersky malwarebytes falan uyarj vermediyse sorun yok.O antivirüs her dosyaya hatta normal bir txt dosyasına bile trojan diyor.

Kendi virüs yazılımı veritabanına güveniniz yoksa virustotal sitesinde yükleyip taratın. Ben o şekilde yapıyorum bazen. Windows deferder %90 doğru sonuç veriyor fakat kararsız kaldığım durumlarda.

Hangi A-V'ın trojan bulduğunu ss olarak atar mısınız ?

Kaspersky-Malwarebytes-Eset gibi A-V'lar birşey bulmadıysa büyük ihtimalle birşey olmaz.

Hangi a-v'ın trojan bulduğunu SS olarak atar mısınız?

Kaspersky-Malwarebytes-ESET gibi a-v'lar bir şey bulmadıysa büyük ihtimalle bir şey olmaz.

Apexsexurityage gibi bir şey ise Kaspersky Malwarebytes falan uyarj vermediyse sorun yok. O antivirüs her dosyaya hatta normal bir txt dosyasına bile trojan diyor.
1631529664363.png

Sonunda buldum sadece bu ikisi bu uyarıyı verdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı