Trojen.Script.Miner.gen Virüsü Nedir?

Luuks

Hectopat
Bilgisayarıma Kaspersky indirdim ve indirdiğim anda böyle bir virüs buldu. Temizle dediğimde hata verdi ve tamam butonuna tıklayınca aynı hatayı tekrar verdi, döngü gibi düşünebilirsiniz. Bu virüsü nasıl temizlerim, bu virüs nedir?

Ekran Görüntüsü (150).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen ekran kartını sizin isteğiniz dışında çalıştırarak Bitcoin madenciliği yapıyor ve bundan para kazanıyor. Donanımlarınız zarar görebilir.

Ek olarak Görev Yöneticisi'ni kontrol edip kullanım değerlerini atın.

Bilgisayarıma Kaspersky indirdim ve indirdiğim anda böyle bir virüs buldu. Temizle dediğimde hata verdi ve tamam butonuna tıklayınca aynı hatayı tekrar verdi, döngü gibi düşünebilirsiniz. Bu virüsü nasıl temizlerim, bu virüs nedir?

Eki Görüntüle 845968

Ekran kartınız üzerinden mining yapılıyor temizlemek çok kolay değil format düşünebiirsiniz

Bende öyle düşünmüştüm zaten son zamanlarda bilgisayarım çok ısınıyordu, format atmadan silebilir miyim?

Evet. Bitcoin madenciliği yapıyor. Ekran kartı madenciliğe uygun değilse yanabilir. Bu virüsün hemen temizlenmesi lazım. Antivirüs tespit ettiyse temizler diye düşünüyorum.
Tekrar deneyeceğim, benim ekran kartım zaten çok kötü (İntel HD Graphics 4000) İnşallah bozulmaz.

Tekrar deneyeceğim, benim ekran kartım zaten çok kötü (İntel HD Graphics 4000) İnşallah bozulmaz.
Bilgisayarı temizle ve yeniden başlat seçeneğine bastınız mı? Basmadıysanız olabildiğince kısa sürede temizlemesine izin verin. Tarama yaparken bulduysa önceden bulaşmıştır, Kaspersky'i yükledikten hemen sonra bulmuşsa yine önceden bulaşma ihtimali var. Ama eğer Kaspersky yüklüyse ve sonradan bulduysa o civarda indirdiğiniz bir şeyden kaynaklı.

Bilgisayarı temizle ve yeniden başlat seçeneğine bastınız mı? Basmadıysanız olabildiğince kısa sürede temizlemesine izin verin. Tarama yaparken bulduysa önceden bulaşmıştır, Kaspersky'i yükledikten hemen sonra bulmuşsa yine önceden bulaşma ihtimali var. Ama eğer Kaspersky yüklüyse ve sonradan bulduysa o civarda indirdiğiniz bir şeyden kaynaklı.
Dediğim gibi Kaspersky'ı yükledikten hemen sonra buldu.

Geri
Yukarı