Tropico 6 için beklenmeli mi?

Makaleler
5
Son zamanlarda simülasyon, strateji türlerine sardım ve indirim görür görmez Cossacks 3 oyunu aldım. Denize düşen yılana sarılır mantığıyla o oyunu sömürdüm ama grafik ve tema yüzünden artık oynamak istemiyorum. Tropico tema olarak daha gerçekçi, daha kapsamlı olduğu için almayı düşünüyorum. Ama 5. oyunu mu yoksa 6. oyunu mu almalıyım emin değilim.

Seri hakkında hiçbir bilgim yok. Daha önce hiçbir oyununu oynamadım. YouTube'da takip ettiğim bir kanal videosunu çekmişti oradan gördüm. Seriyi az-çok bilenler yardımcı olursa çok müteşekkir olurum. Aralarındaki fiyat farkı oldukça şaşırttı, biri 32 TL iken yeni çıkacak oyunun ön siparişi 90 TL. Onun dışında ne gibi yenilikler var? Ön sipariş vermeli miyim?

Sorduğum sorular dışında ekstradan tavsiyelerinizi de bekliyorum. Teşekkürler.

Ben Tropico 5 oynadım. Toplam 14 saat oynamam var fakat oyun bir yerden sonra çekilmez bir hal alıyor.
Mesela Cities Skylines ile karşılaştırırsak bana göre biraz daha eksik duruyor. Ben Cities Skylines oyununu çok beğenerek oynamıştım.

Oyunu anlamak epey uzun sürüyor. Çünkü halk yerinde durmuyor. Bir taraf isyan çıkartıyor her yeri yakıp geçiyorlar. Bütün emeklerin gözünün önünde yok oluyor. Asker yolluyorsun asker adam gibi savunamıyor hepsi ölüyor. Halkı sakin tutmak çok zor oluyor. Oyunun en zor kısmı halkı sakin tutmak. Maalesef ilk başlarda sinir hastası yapıp oyun silmeye kadar gidiyor iş.
Adam gibi yerinde dursalar krallar gibi yaşatacağım herkesi fakat rahat durmuyorlar. :D
Diyorum herkes özgür olsun, rahat rahat yaşasın, demokrasi olsun diye ama adamlar insanlıktan anlamıyorlar.

Diğer yandan ekonomi çok zor geldi bana. Para hemen gelen bir şey değil. Oynadığım sürenin %90 eksi bakiye de oynadım. Halka ev yapıyorsun para zaten hemen bitiyor. Tarla falan derken o işi çok zorlamışlar.

Oyunun her şeyi ayrıntılı. Doğal afetler falan ben baya beğendim fakat oyuncuyu ilk başta alıştırmıyor. Direk zordan başlatıyor oyun.

Fakat oyuna alışınca gayet keyif veriyor ama her şey oldu derken halk yine ayaklanıp bütün işini berbat ediyor. Eğer oyunu çözebilecek sabrınız varsa tavsiye ederim.

Tropico 6 almadan önce Tropico 5 deneyip öyle alabilirsiniz. Tropico 5 için indirimi bekleyin. Yine 5₺ civarına düşer.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı