Tropico bir şehir kurma simülasyonu mu?

Velo13

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Cities Skylines, SIM City (3000, 4, 5) anno gibi oyunları deneyimlemiş biri olarak şehir kurma oyunundan beklentim beni fazlaca detaya sokmadan kendi kurduğum şehri düzenlemek ve düzenlediğim şehrin gelişimini keyifle izlemek. Bahsettiğim bu oyunlardan;

Cities Skylines aşırı derecede ayrıntılı ve optimizasyonu sinir bozucu,
SIM City 3000 ve 4 çok eski,
SIM City 5'in şehir alanı çok dar ve,
Anno bir şehir kurma simülasyonundan çok ticaret ve savaş oyunu gibi.

Bu oyunlar arasından en beğendiğim kesinlikle SIM City 4. ama o da artık eski bir oyun sayılır.

Acaba tropico serisi benim istediğim kafada bir şehir kurma oyunu mu? Bunu merak ediyorum.

Daha farklı bir tarzı olsada teknik olarak şehir kurma ve hayatta kalma oyunu olarak geçen Frostpunka bakabilirsiniz.

Tropicoda aynı şekilde bir şehir kurma oyunu , fakat işin içinde siyaset yönetim gibi şeylerde var.

Daha farklı bir tarzı olsada teknik olarak şehir kurma ve hayatta kalma oyunu olarak geçen Frostpunka bakabilirsiniz.

Tropicoda aynı şekilde bir şehir kurma oyunu , fakat işin içinde siyaset yönetim gibi şeylerde var.
Bana çok gelmiyor böyle hayatta kalma gibi farklı temaları da işleyen oyunlar maalesef hocam.

Teknik olarak evet ama bende hemen hemen senin gibi bir beklentiye sahibim bu tür oyunlardan ve ben ısınamadım pek.
Nedense saf, optimizasyonu ve grafikleri güzel ve çok ayrıntıya girmeden bir şehir kurma simülasyonu piyasada yok. Böyle kafa dinlemelik günde 1 saat belki bakılıp düzenlemeler yapılan bir oyun nedense yok.

Nedense saf, optimizasyonu ve grafikleri güzel ve çok ayrıntıya girmeden bir şehir kurma simülasyonu piyasada yok. Böyle kafa dinlemelik günde 1 saat belki bakılıp düzenlemeler yapılan bir oyun nedense yok.
Geçtiğimiz yıl sırf bu sebepten SimCity 4'e dönmüştüm bir kaç ay. Şayet bulursan kafana göre bir şeyler buraya da yazarsan çok sevinirim :)

Bana çok gelmiyor böyle hayatta kalma gibi farklı temaları da işleyen oyunlar maalesef hocam.

Yani sizin zevkinize göre öyle gözüküyor hocam, Cities Skylines 2 beni mest etti açıkcası. Optimizasyon sorunları var evet ama illaki düzelecektir, devam oyunu olarak gerçekten çok fazla şey katmışlar üstüne. Bende aşırı detaya gelemeyen biriyim ama bu oyun başka iz bıraktı bende.

Yani sizin zevkinize göre öyle gözüküyor hocam, Cities Skylines 2 beni mest etti açıkcası. Optimizasyon sorunları var evet ama illaki düzelecektir, devam oyunu olarak gerçekten çok fazla şey katmışlar üstüne. Bende aşırı detaya gelemeyen biriyim ama bu oyun başka iz bıraktı bende.
Teşekkür ediyorum hocam doğrudur.
Valla Cities:XL gibi oyunlar da var ama pek güvenemiyorum doğrusu.

Geçtiğimiz yıl sırf bu sebepten SimCity 4'e dönmüştüm bir kaç ay. Şayet bulursan kafana göre bir şeyler buraya da yazarsan çok sevinirim :)
Yaşadığın şeyin aynısını ben de tam 2 ay önce yaptım. Sonra bir umut annoya başladım ama yine hayal kırıklığı :D. Bulursam öyle bir oyun paylaşırım tabii ki.

Workers&Resources: Soviet Republic var.
Detay seviyesini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Yani isterseniz çok basite indirgeyebilirsiniz.
Örneğin binaların ısınma gerekliliğini kapatabilirsiniz ya da fabrikaların gerekli hammaddeleri kamyonlarla teslim alması değil de direkt fabrika arayüzünden satın almayı sağlayabilirsiniz.
Ya da bu detaylarla uğraşmak istiyorum diyorsanız onu açık bırakıp, ailelerin çocuklarını kreşe bırakmasa dahi iş gücüne katılımını sağlayıp kreşle uğraşmayabilirsiniz v.b Hatta paranın sınırsız olduğu bir ayarı bile vardı.
Tamamen size kalmış.

Geri
Yukarı