Trucker MP Haksız Ban

Sanırım çarpıştığın kişinin girmesi gerektiği gişe bug olduğu için açılmadı ve diğer gişeye geçmek istedi. Senin hızında yavaştı. Keşke dursaydın. 🙂 Bana göre admin arkadaşın canı sıkılmış. Seni izlemek yerine diğer şeride geçen arkadaşı teleport yapması gerekiyordu. 1 haftalık ban gerçekten acımasızca.

Doğru diyenler hiç ban görmemişler. Hatalı sollamadan 2 hafta ban yediğimde calais duisburg yolundaydım. Herif yol ortasında durmuş diye sollamaya geçtim fakat o kadar uzaktan beni gören herif beni görmesine rağmen fren yapmadı ve ona rağmen ban yemedi ve beni de banlattı.

Karşıdan gelen çarptı.
İyi de sollama yaparken karşı taraf değil, sizin uzaktaki adamı görüp gerekirse beklemeniz lazım. İstediği kadar uzaktan gelsin, yavaşlamak zorunda değil. Yol vermek zorunda hiç değil. Trafik kuralları böyle işler gerçek hayatta. Sollama esnasında tüm sorumluluk sollayanda olur. Bunu sırf muhalefet olsun diye yazmıyorum bu arada. Normali bu olması gerekir diye yazıyorum. Yani karşınızdan gelen adamın hiç suçu yok bahsettiğiniz olayda.

Kırmızı beyaz dorseli sensen suçlusun. Virajı bile nasıl almışsın NFS oynar gibi, gerçek hayatta tırı yana devirirdin. Diğer adama da bodoslama girmişsin en az 7 saniye boyunca görüş alanındaymış hiç frene bastığın görünmüyor. Ban haklı oyna devam.

ETS 2 oynamadığın o kadar belli ki virajı gayet normal almış gecikme değerlerinden dolayı o şekilde gözüküyor.

Arkadaşlar olay su şekilde
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Burada yoluma atlayan kişi 1 dakika sonrasında kendisini hatalı olduğunu kablosuz mouseden dolayı sorun yaşadığı belirtip özür diledi. Soldan yoluma atlayana herhangi bir ceza vermemiş. Bana ilk olarak pervasız sürüsden 1 hafta ban verip daha sonrasında itiraz edince "Aa bak gözden kaçırmışım" deyip "Çarpışma" dan 2 gün daha verdi. Yolumda gidiyorum yol hakkı benim önüme kırıyor. 2.5 yıldır bu hesabı kullanıyorum bir kere bile ban yemedim dikkat ederim genelde ama böyle saçma bir şekilde ban yemek sinir bozucu oluyor. Sizce kim hatalı bu olayda ?
Bence bir tık daha hatalı olan sizsiniz gibi. Karşı tarafta da hata yok mu ? Var tabii. Ama göre göre lades diyen siz olmuşsunuz gibi göründü olay bana. Oyunu epey zamandır oynamıyorum ancak olay da tam olarak anlattığınız gibi değil. Videonuzdan iki görsel kaydettim ve paylaştım. Tabii yazdıklarım benim görüşüm. Açıkçası 1 haftalık ban da biraz fazla gibi dediğim gibi ceza sistemi ne kadar ağır bilmiyorum son zamanlarda. Yine de fazla bence de. 1 gün vs çok yeterli bu tür durumlarda.
Yolunuza atlayan kişi kibar birisiymiş belli ki. Hatalı olduğunu düşünüp bunu kabullenebildiğine göre ama zaten başkasının raporu yüzünden ceza almışsınız. Var maalesef böyleleri.

1) Hız sınırı 30km. Siz 53 mil = 85 km (yaklaşık) ile gidiyorsunuz. Üstelik gişelere yanaşıyorsunuz ve hiç fren yapmıyor, hızınızı düşürmüyorsunuz. Bu ilk hata. Pervasız sürüşten kasıt herhalde budur. Gişe otomatik geçiş bile olsa gişe öncesi yavaşlamak gerekir bence.
222.png

2) Önünüzde gişeye yandan girmeye çalışan tır sizin önünüze kırmıyor. Zaten önünüzde. Yani yol hakkı o saniyeden itibaren aslında sizde değil. Sizden önce "makul bir mesafede iken" şeridinize geçmeye çalışan kişide. Bu da hız ile orantılı tabii. Siz 30 ile geliyor olsaydınız tepki vermek için tonlarca süreniz olacaktı. Ki hızlı olmanıza rağmen epey zamanınız var. Son anda kırsa dediğiniz doğru. Ama çok önceden yerleştirmiş kendisini. Paylaştığım görselde kamera açısı o tırı ilk gördüğünde, zaten sizin gireceğiniz gişeye kafasını önceden yerleştirmiş durumda. Bu yüzden yavaşlamanız lazımdı. Sizinki işi inada bindirmek olmuş. Üstelik iç kameradan oynadığınızı varsayarsak çok daha erken görmüşsünüzdür.

111.png

Edit : Admin ikinci itirazımdan sonra özür dileyerek banımı kaldırdı. Tuhaf birisi ilk itirazımda ban süresine ek olarak 2 gün daha ekledi, ikinci itirazımda "İtirazımı red et ya da kapat. Temyiz hakkımı kullanacağım." yazdım, banımı kaldırmış.

Edit : Admin ikinci itirazımdan sonra özür dileyerek banımı kaldırdı. Tuhaf birisi ilk itirazımda ban süresine ek olarak 2 gün daha ekledi, ikinci itirazımda "İtirazımı red et ya da kapat. Temyiz hakkımı kullanacağım." yazdım, banımı kaldırmış.
Seni izlemek yerine diğer gişeye geçen oyuncuya kick atsaydı kaza olmayacaktı. 🙂 Şimdiki adminler daha acımasız sanırım. Geçmiş olsun.

Bence bir tık daha hatalı olan sizsiniz gibi. Karşı tarafta da hata yok mu ? Var tabii. Ama göre göre lades diyen siz olmuşsunuz gibi göründü olay bana. Oyunu epey zamandır oynamıyorum ancak olay da tam olarak anlattığınız gibi değil. Videonuzdan iki görsel kaydettim ve paylaştım. Tabii yazdıklarım benim görüşüm. Açıkçası 1 haftalık ban da biraz fazla gibi dediğim gibi ceza sistemi ne kadar ağır bilmiyorum son zamanlarda. Yine de fazla bence de. 1 gün vs çok yeterli bu tür durumlarda.
Yolunuza atlayan kişi kibar birisiymiş belli ki. Hatalı olduğunu düşünüp bunu kabullenebildiğine göre ama zaten başkasının raporu yüzünden ceza almışsınız. Var maalesef böyleleri.

1) Hız sınırı 30km. Siz 53 mil = 85 km (yaklaşık) ile gidiyorsunuz. Üstelik gişelere yanaşıyorsunuz ve hiç fren yapmıyor, hızınızı düşürmüyorsunuz. Bu ilk hata. Pervasız sürüşten kasıt herhalde budur. Gişe otomatik geçiş bile olsa gişe öncesi yavaşlamak gerekir bence.Eki Görüntüle 1404590

2) Önünüzde gişeye yandan girmeye çalışan tır sizin önünüze kırmıyor. Zaten önünüzde. Yani yol hakkı o saniyeden itibaren aslında sizde değil. Sizden önce "makul bir mesafede iken" şeridinize geçmeye çalışan kişide. Bu da hız ile orantılı tabii. Siz 30 ile geliyor olsaydınız tepki vermek için tonlarca süreniz olacaktı. Ki hızlı olmanıza rağmen epey zamanınız var. Son anda kırsa dediğiniz doğru. Ama çok önceden yerleştirmiş kendisini. Paylaştığım görselde kamera açısı o tırı ilk gördüğünde, zaten sizin gireceğiniz gişeye kafasını önceden yerleştirmiş durumda. Bu yüzden yavaşlamanız lazımdı. Sizinki işi inada bindirmek olmuş. Üstelik iç kameradan oynadığınızı varsayarsak çok daha erken görmüşsünüzdür.

Eki Görüntüle 1404591
Peki o şahsın beni görüp hala ilerlemesine ne diyorsun ? Ek olarak onun orada o şekil durması ve araç gelmesine rağmen "Bişey olmaz" kafasıyla yola girmesi ban sebebi ban değilse bike adminin onun kicklemesi gerekirdi. Her neyse şahıs hatalı olduğunu kabul etti, admin özür dileyip banimi kaldırdı. Teşekkür ederim yorumun için
Hocam boş yolda falan karşı şeride geçmek de yasal kurallara göre. Aşırı sivri almak da kaza yaptırır o yüzden adminler yol boşsa ona izin veriyor da bu ban biraz saçma olmuş. 100 ile gidiyor freni koysa bile yine bir şekilde ban yerdi oradan girme buradan çıkma şöyle yapma böyle yapma bahanesi ile.
Arkadaşım bomboş yolda döndü diye ban yedi. Ortada bir tutarsızlık var.

Geri
Yukarı