Truckers MP kalabalık yerlerde GPU kullanımı azalıyor

İşletim sistemi
Windows 10

TeK_ServeT

Hectopat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
6GB RAM DDR3
R7 240 2GB GDDR5 O.C
M5A78L-MX
AMD SEMPRON 145 3.4 GHZ OC.
Meslek
Öğrenci
RAM
6GB 1333MHZ DDR3
Ekran kartı
R7 240 2GB 128BİT GDDR5 overclocklu
Anakart
M5A78L-M-LX
İşlemci
AMD FX 4100 3.6 GHZ
Normal sadece benim olduğum alanlarda FPS düzgün ve GPU kullanımı 80 90 oluyor ama kalabalık yerlerde GPU kullanımı aniden 10 20'lere düşüyor ve kalabalık bitmeden de yükselmiyor. Ultra ve en düşük ayarlarda denedim ama nafile, sonuç aynı. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci veya RAM işini düzgün yapamazsa görüntü işleme biriminin(GPU) yükü azalır, görmüş olduğunuz şey bu. GPU değeri %10'lara düşüyorken CPU ve Memory değerlerinin artıyor olması gerek. İkisi de sabitken GPU yine de düşüşe uğruyorsa bu optimizasyon sıkıntısıdır. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok.

Son düzenleme:
Normal sadece benim olduğum alanlarda FPS düzgün ve GPU kullanımı 80 90 oluyor ama kalabalık yerlerde GPU kullanımı aniden 10 20'lere düşüyor ve kalabalık bitmeden de yükselmiyor. Ultra ve en düşük ayarlarda denedim ama nafile, sonuç aynı. Ne yapabilirim?

Hocam kalabalık yerlerde işlemciye binen yük artıyor bu yüzden darboğaz olabiliyor. Bunun benzerini birçok Online oyunda yaşayabilirsiniz.

Sistemde darboğaz var.
Sistem yeterli olsa optimizasyondan diyecektim ancak sistem yeterli değil.
İşlemci ve RAM yükünden dolayı ekran kartı görüntü oluşturamıyor.
Bu sisteme ancak RAM güncellemesi yapabilirsiniz ama 1 sene sonra yine aynı muhabbet olacak; bu nedenle yeni bir sisteme geçmeniz gerekiyor, başka çaresi yok.

Sistemde darboğaz var.
Sistem yeterli olsa optimizasyondan diyecektim ancak sistem yeterli değil.
İşlemci ve RAM yükünden dolayı ekran kartı görüntü oluşturamıyor.
Bu sisteme ancak RAM güncellemesi yapabilirsiniz ama 1 sene sonra yine aynı muhabbet olacak; bu nedenle yeni bir sisteme geçmeniz gerekiyor, başka çaresi yok.

Darboğaz azaltmanın yolu yok mu?

4+2 zaten 2slot.

1704288463267.png

4x2 nasıl 6 GB oluyor peki?

Geri
Yukarı