Truckers MP, RTX 4070 ile 40 FPS veriyor

Sparkyy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben tmp yani ETS 2 Online oynarken en kalabalık yerde 4070 R5 7500F ile 45 FPS'yi geçemiyorum ve droplar giriyor. 80'lere çıkıp anında 8-10 FPS'lere düşüyor. Sebebini anlamış değilim. Bilgisayarı daha yeni aldım. Sorunun bileşenlerde olduğunu düşünmüyorum çünkü rage multiplayer'da en kalabalık yerlerde grafik modlu bir şekilde 60 FPS falan alıyordum. Grafik modsuz da 100 küsur. CS2'de her şey Full ayarlarda 160'larda takılıyor. Sorun sadece ETS 2 de. Sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-16 204917.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-16 204917.png
    97,1 KB · Görüntüleme: 29
Evet o adam 1080 ile 40 fps alıyor bende onu anlayamamıştım. :D

Girince değiştireyim hocam, saolun.

Çözmezse DXVK ile Vulkanda açtırın oyunu. TruckersMP ile sorun oluşturur mu bilmiyorum ya da banlatır mı bilemem fakat ben düz Steam sürümünde çok memnunum DXVK'dan. Büyük şehirlerdeki absürt FPS düşüşlerini çözdü benim için. Şehirlerarası yolda da daha iyi FPS alıyordum.

Bunun hakkında yapılabilecek fazla birşey yok.

ETS 2'nin oyun motoru 1000 tırı her detayına kadar hareket ettirmeyi kaldırmadığı için drop yeniyor.

Çözmezse DXVK ile Vulkanda açtırın oyunu. TruckersMP ile sorun oluşturur mu bilmiyorum ya da banlatır mı bilemem fakat ben düz Steam sürümünde çok memnunum DXVK'dan. Büyük şehirlerdeki absürt FPS düşüşlerini çözdü benim için. Şehirlerarası yolda da daha iyi FPS alıyordum.
Hocam TMP'de öyle nasıl açtırabilirim? Direkt kendi launcherinden oyna'ya basınca açılıyor diye biliyorum tmp'yi. Birde oyuna dlss modu kurdum görüntü iyileştirmeleri yapıyor, iş görüyor ama fps'ye etki etmiyor.

Bunun hakkında yapılabilecek fazla birşey yok.

ETS 2'nin oyun motoru 1000 tırı her detayına kadar hareket ettirmeyi kaldırmadığı için drop yeniyor.
Anladım hocam, şaşırdığım durum RX6600'lü adamla ben aynı fps değerlerini alıyoruz.

Anladım hocam, şaşırdığım durum RX6600'lü adamla ben aynı fps değerlerini alıyoruz.
Bende de RX 6600 var, hatta TruckersMP testi de var.

*Link zaman işaretli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

.dll dosyalarını atınca direkt Vulkan üstleniyor diye biliyorum ben.
Hocam biraz daha açıklar mısınız hangi dll'leri atacağım?

Bende de RX 6600 var, hatta TruckersMP testi de var.

*Link zaman işaretli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Saolun hocam inceleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı