TruckersMP ETS2 uyumsuz profil hatası

YakupAslan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
köle
Merhaba. Profilimi aktif bir şekilde TMP'de kullanıyordum. ETS2'de betaya katıldım. İşime gelmedi, TMP'den devam edeyim dedim, sürüm uyumsuz, oyunun sürümü daha ileri hatası verdi. Daha sonra uğraşamam diyip betayı kaldırdım. Tekrar TMP'ye girdim fakat profil uyumsuz hatası veriyor.

Merhaba. Profilimi aktif bir şekilde TMP'de kullanıyordum. ETS2'de betaya katıldım. İşime gelmedi, TMP'den devam edeyim dedim, sürüm uyumsuz, oyunun sürümü daha ileri hatası verdi. Daha sonra uğraşamam diyip betayı kaldırdım. Tekrar TMP'ye girdim fakat profil uyumsuz hatası veriyor.
bende aynı sorunu yaşadım eğer sorun çözülürse bana haber verebilirmisiniz?

Beta sürümü 1.41 olduğu için profilin 1.41'e yükselmiş durumda. Aynı şey bende de oldu. Çözüm maalesef yok. Profilin sürümü yükseldiği için geri orijinal yani 1.40 sürümüne döndüğün için 1.41 profili 1.40'da kullanamazsın. Artı olarak mantıken bir üst sürümde %100 bir düzeltme ya da bir özellik eklendiği için profil bir üst sürüme geçtiği zaman, profil üst sürümün ayarlarına göre otomatik uyumlu hale getirilir. Daha sonrasında alt sürümde aynı profili kullanınca bu sefer ayarlar uyuşmaz ve uyumsuz hatasını alırız. Hiçbir türlü üst sürümde bulunan profili alt sürümde kullanamayız. Bu konuda dikkatli olun. ETS 2 1.41'i betadan çıkarıp ana sürüm yaptığında, ekstra olarak TruckersMP'ye 1.41 geldiği zaman asıl profili kullanabilirsiniz. Bende aynısını yaşadım. Aslında olaydan haberim var ama unuttuk. Hemen 1.40 geçtim ve internetten yeni bir DLC olmayan seviye ve para hileli profil indirdim. 1.40 sürümünde geçici olarak bu şekilde kullanıyorum. 1.41'e yükselen profilim daha sonrasında kullanılmak üzere durmaktadır. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sürüm yükseltirken, bir önceki sürümde kullandığınız profil klasörünü yedekleyin. Bu gibi sorunları yaşamazsınız.
Ben Steam Cloud kullandığım için sürüm değişikliğinde bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum ama kod ile tır yapan arkadaşlar Steam Cloud kullanmadığı için bir üst sürüme geçerken( eğer tmp bir üst sürüme yükseltilmemiş ise) profil dosyalarını yedekliyorlar. Son sürümü Tmp'de kullanamadıklarında eski sürüme geçerek yedekledikleri profil doyasını, uyumsuz profil dosyası ile değiştirip oyunu oynamaya devam ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı