Trust GXT 890 cada vs Rampage KB-R90 Orion

ElendiI

Centipat
3-4 günlük araştırmalarım sonucunda Trust markasının GXT 890 cada klavyesini almaya karar vermiştim. Ancak tam sipariş verecekken önüme Rampage KB-R90 Orion reklamı düştü. Biraz incelediğimde gerek RGB olması, gerek fiyatı ve Türkçe Q bir klavye olmasıyla yakın rakipler olduklarını fark ettim. Ancak KB-R90 Orion ile alakalı pek kullanıcı yorumuna rastlayamadım. Klavyeleri incelemiş veya fikir belirtebilecek olan var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Haftadır inceliyorum gxt890 her tuşa istediğin rengi verebiliyorsun ve programı mevcut istediğin gibi ayarlama yapmanı sağlayan. Ayriyeten Trust ülkemizde bilindik bir marka ve garanti kapsamında sorun çıkaracağını sanmıyorum, kaldı ki araştırdığım kadarıyla da garanti konusunda sorun yaşayan olmamış.

Rampage Orion incelemelerim için ise Red Switch videosunu izlediğimde sanki tuşlara basılırken hiç mekanik hissi vermiyormuş gibi geldi bana. Uygulaması da mevcut değil, yani sadece klavye üzerindeki ayarlar ile renk ayarı yapılabilir. Onun haricinde ikisinde de Türkçe harfler mevcut ve Rampage'de Türkiye pazarında çok aktif bir firma.
Fiyat bandı olarak bakarsak ikiside aynı fiyat bandında seyrediyor. Fakat her tuşa istediğin rengi atayabilme ve mekanik hissini daha iyi verdiği yönünde gözlemlerimden dolayı Trust GXT 890' ı tercih edeceğim gibi görünüyor.

Kesinlikle KB R90 Red Switch. Content Switch fazla bilinmiyor ama inanın outemunun switchlerinden kat kat üstün. Denemeyen bilmez, benim önceki klavyem Outemu Red'di. Content Red'in hissiyatının yanına yaklaşamaz. Ayrıca hiç yay sesi yok, çok dikkatli dinleyip sertçe bassan bile. Ayrıca Rampage'de çok iyi iş çıkarmış, bu fiyata en iyisi bu. Corsair, Razer vs. deneyimlemiş biri olarak söylüyorum.

Dostum Rampage alma da ne alırsan al. FPS oyunları oynuyorsan benim gibi 20 gün sonra klavyesiz kalabilirsin. Garantiye gönderirsin. Arızası yok diye geri gönderirler.

İyi de kardeşim başka adam gibi RGB mekanik yok bu fiyatlarda.
Ve herkes YouTube'da fena değil/iyi diyorlar aslında bazen de şansa bağlı olabiliyor.

Geri
Yukarı