TSMC: “2nm Üretimi 2025 Sonlarında Başlıyor”

Bakalım nanometrenin sonuna gelince ne gibi teknolojiler çıkacak, iple çekiyorum. Tahminleriniz var mı beyler.
Yapay zeka, robotlar ve VR teknolojileri dâhâ da gelişir.
Robot piyasasına girişi gündelik robotlar ile yaptılar ancak ben halâ seks robotlarını bekliyorum çünkü param ile hastalık kapmak istemiyorum. 😂

Robot piyasasına girişi gündelik robotlar ile yaptılar ancak ben halâ seks robotlarını bekliyorum çünkü param ile hastalık kapmak istemiyorum. 😂
Harbi ya AIDS kapmadan şu dönemi geçirsek yeterli. :)

Daha da gelişeceği belli zaten de, acaba piyasayı nasıl etkileyeceği merak konusu.

Harbi ya AIDS kapmadan şu dönemi geçirsek yeterli. :)

Daha da gelişeceği belli zaten de, acaba piyasayı nasıl etkileyeceği merak konusu.
Şüpheli ilişki testi o yüzden önemli zaten, kimisi yaptığından pişman oluyor zorunlu olarak hastaneye yatırılınca; adamı uyutmasalar mikrop beyine sıçrayacak. :)

Ekstrem bir şey olmaz şimdilik, teknolojik araçlar için uygun donanımlar üretmeye devam ederler sonra da güç kaynakları gelişmeye başlar; bana kalırsa telefon bataryaları dâhi günümüz 120 Hz telefon ekranları için yetersiz kalıyor.

Bu nm'ler düştükçe voltaj ve overclock seviyeleri bir o kadar geriledi. Teknoloji nerelere gidiyor 🙃

Fabrika çıkışa yansıyor diyelim. 90'larda %60 overclock olan çipler vardı (likit nitrojen falan olmadan, bildiğin düz), 2000'lerde %30-40'lar bile sürpriz değildi. Belki de ömür, silikon kalitesi bakımından potansiyelinin altında çıkarmayı tercih ediyordu üreticiler kim bilir. Şimdi %10 alan öpüp başına koyuyor,

Bakalım nanometrenin sonuna gelince ne gibi teknolojiler çıkacak, iple çekiyorum. Tahminleriniz var mı beyler.
Sormuştum ve Intel tarafında cevabı buydu. Özetle küçülme en azından Intel için bir süre daha devam edecek. 1 Angstrom 0.1 nanometreye eşit.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sormuştum ve Intel tarafında cevabı buydu. Özetle küçülme en azından Intel için bir süre daha devam edecek. 1 Angstrom 0.1 nanometreye eşit.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben tonla soru sormuştum burada. Benim soruma herhangi bir cevap var mı acaba? Video çok uzun.

Yeni konular

Geri
Yukarı