TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Bir elektrikçi ile anlaşıp bütün dairelere çektirebilirsiniz hocam. Biz öyle yapmıştık mesela. Ya da bütün daireler istemezse sadece isteyen dairelere çektirirsiniz. O da olmazsa kuruluma gelen ekipten rica edersiniz belki çekerler. Eğer size kendinizin çektirmesi gerektiği söylendiyse kurulum ekibinin de çekmesi pek mümkün görünmüyor ama şansınızı denersiniz. Kurulum ekibi kablo çekmeyi kabul etmezse mecbur elektrikçiye çektireceksiniz. Aslında zor bir şey değil sadece dikkatli olmak gerekiyor. Kendiniz bile çekebilirsiniz yani.
Büyük ihtimalle bütün dairelere kablo çekilecek. Yönetici ile konuştum ama mart-nisana kalabilir dedi ben de daha fazla beklemek istemediğim için kablonun hemen çekilmesini istiyorum. En kötü tek ben çektiririm kabloyu. Peki bu altyapının aktifleşmesi tahmini olarak ne kadar sürer hocam? Bir de kabloyu gidip istemem mi gerekiyor yoksa onlar bırakır mı?

Büyük ihtimalle bütün dairelere kablo çekilecek. Yönetici ile konuştum ama mart-nisana kalabilir dedi ben de daha fazla beklemek istemediğim için kablonun hemen çekilmesini istiyorum. En kötü tek ben çektiririm kabloyu. Peki bu altyapının aktifleşmesi tahmini olarak ne kadar sürer hocam? Bir de kabloyu gidip istemem mi gerekiyor yoksa onlar bırakır mı?
Altyapının aktifleşmesi için geçen süre çok değişiklik gösteriyor. Kimi arkadaşlarınki 3 günde aktifleşti kimileri kutudan sonra bile birkaç ay beklemek zorunda kaldı. Benimki kutu yerleştirildikten 10 gün sonra aktif edilmişti. Yani sizin için de tahminen 2 hafta diyebiliriz. Ama dediğim gibi bu sadece bir tahmin. Bence 10-15 gün bekleyin, ses çıkmazsa müdürlüğe gidip altyapınızın aktifleşmediğini belirtin.

Kabloyu şimdiye kadar bırakmadılarsa bundan sonra da bırakmazlar. Siz gidip müdürlükten kablo isteyebilirsiniz.

Altyapının aktifleşmesi için geçen süre çok değişiklik gösteriyor. Kimi arkadaşlarınki 3 günde aktifleşti kimileri kutudan sonra bile birkaç ay beklemek zorunda kaldı. Benimki kutu yerleştirildikten 10 gün sonra aktif edilmişti. Yani sizin için de tahminen 2 hafta diyebiliriz. Ama dediğim gibi bu sadece bir tahmin. Bence 10-15 gün bekleyin, ses çıkmazsa müdürlüğe gidip altyapınızın aktifleşmediğini belirtin.

Kabloyu şimdiye kadar bırakmadılarsa bundan sonra da bırakmazlar. Siz gidip müdürlükten kablo isteyebilirsiniz.
Tamamdır teşekkür ederim. Bir şey olursa tekrar güncelleme yaparım.

Halen beklemedeyim bende sinyal verilmedi 2.haftaya giriyoruz :)

Router olarak Vestel verildiğini duydum ZTE talep edeceğim. Verilmezse eğer elimdeki Wi-Fi 6 ZyXEL DX3200 router moddan kullanırım gibi görünüyor.

@Dejuf altyapim net hangi firmanın site sorgulaması acaba biliyor musun? Fiber gözüküyor adreste.

Son düzenleme:
@Dejuf altyapim net hangi firmanın site sorgulaması acaba biliyor musun? Fiber gözüküyor adreste.
TT altyapısını gösteriyor hocam. Teknobil, altyapim.net ve Göknet'ten altyapı sorgulaması yapıp sonuçlarını atabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 16712168165762265699622491864667.jpg
    16712168165762265699622491864667.jpg
    131,3 KB · Görüntüleme: 67

Yeni konular

Geri
Yukarı