TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Teşekkür ederim hocam.

Ümit beye attığım mailden dolayı destek dönüş yaptı 5 eylüle kadar sürecin tamamlanacağını söylediler. ne kadar doğru bilmiyorum ama en azından bir gelişme oluyor gibi. 5 eylüle kadar gelmezse ön başvuru da yapmayı düşünüyorum.

@Dejuf

Hocam tekrardan merhaba.

Bugün yarın dilekçeyi vereceğim müsait olduğumda.
Biz dilekçeye daireye fiber istiyoruz diye yazdık ama bizim olduğumuz mahalledeki fiber aktif mi onu bilmiyorum. Belki de öylece çekildi ve santrale falan nereye bağlanıyorsa bağlanmadı.

Lakin duyduğuma göre yeni evlere fiber çekmek zorunluymuş bizim buralarda da yeni yapılan evler fazla.

Sizce dilekçeye yine de daireye kadar fiber istiyoruz diye yazmak doğru mudur?

@Dejuf

Hocam tekrardan merhaba.

Bugün yarın dilekçeyi vereceğim müsait olduğumda.
Biz dilekçeye daireye fiber istiyoruz diye yazdık ama bizim olduğumuz mahalledeki fiber aktif mi onu bilmiyorum. Belki de öylece çekildi ve santrale falan nereye bağlanıyorsa bağlanmadı.

Lakin duyduğuma göre yeni evlere fiber çekmek zorunluymuş bizim buralarda da yeni yapılan evler fazla.

Sizce dilekçeye yine de daireye kadar fiber istiyoruz diye yazmak doğru mudur?
Doğru hocam. Dilekçede ne istiyorsak onu açık bir şekilde ifade etmeliyiz ki yanlış anlaşılmaların önüne geçebilelim.

@Dejuf hocam hatırlarsanız ben kutu bekliyordum hala bekliyorum. Bugün TT'nin sitesinden başvuru yaptım altyapı olmadığı için ön başvuru yaptırdı site. Bu başvuru süreci biraz olsun hızlandırır mı yoksa boşa mı kürek çekiyorum? Bir kez daha mail attım ümit beye artık her yolu denedim daha da olmazsa akışına bırakacağım.

@Dejuf hocam hatırlarsanız ben kutu bekliyordum hala bekliyorum. Bugün TT'nin sitesinden başvuru yaptım altyapı olmadığı için ön başvuru yaptırdı site. Bu başvuru süreci biraz olsun hızlandırır mı yoksa boşa mı kürek çekiyorum? Bir kez daha mail attım ümit beye artık her yolu denedim daha da olmazsa akışına bırakacağım.
Ön başvurunun çok bir geçerliliği yok hocam. Yani mesela yolda bir TT çalışanı gördüğünüzü düşünün. Adamın yanına gidip "hocam bize fiber çeksenize ya" demek gibi veya "hocam bizim fiberi bir aktifleştiriverin" demek gibi bir şey. Sürece pek etkisi olmaz yani.
Açıkçası Ümit beyin falan da çok etkisi olmuyor genelde. Zaten mesajlara/maillere cevap veren de kendisi değildir diye düşünüyorum. Adama günde kaç tane mesaj/mail gidiyordur kim bilir. Hepsini tek tek okuyup da cevap vermesi mümkün değil. Muhtemelen bir ekibi vardır, asistan mı yardımcı mı artık her neyse. Onlar cevap veriyordur. Zaten onların yaptığı şey de adres alıp o adresin bağlı olduğu müdürlükten bilgi almak ve vatandaşa bu bilgiyi aktarmak. Yani süreci hızlandıracak herhangi bir işlem yapmıyorlar. O bilgiyi müdürlüğe gidip kendiniz de alabilirsiniz zaten. Ha, Ümit bey ile iletişime geçip port sorununu çözenler olmuş forumda gördüm birkaç örnek. Ama çok nadir yani. Beklemekten başka yapacak pek bir şey kalmıyor geriye.

Ön başvurunun çok bir geçerliliği yok hocam. Yani mesela yolda bir TT çalışanı gördüğünüzü düşünün. Adamın yanına gidip "hocam bize fiber çeksenize ya" demek gibi veya "hocam bizim fiberi bir aktifleştiriverin" demek gibi bir şey. Sürece pek etkisi olmaz yani.
Açıkçası Ümit beyin falan da çok etkisi olmuyor genelde. Zaten mesajlara/maillere cevap veren de kendisi değildir diye düşünüyorum. Adama günde kaç tane mesaj/mail gidiyordur kim bilir. Hepsini tek tek okuyup da cevap vermesi mümkün değil. Muhtemelen bir ekibi vardır, asistan mı yardımcı mı artık her neyse. Onlar cevap veriyordur. Zaten onların yaptığı şey de adres alıp o adresin bağlı olduğu müdürlükten bilgi almak ve vatandaşa bu bilgiyi aktarmak. Yani süreci hızlandıracak herhangi bir işlem yapmıyorlar. O bilgiyi müdürlüğe gidip kendiniz de alabilirsiniz zaten. Ha, Ümit bey ile iletişime geçip port sorununu çözenler olmuş forumda gördüm birkaç örnek. Ama çok nadir yani. Beklemekten başka yapacak pek bir şey kalmıyor geriye.

Haklısınız hocam. Dediğniz gibi bir ekip var onlar okuyup desteğe paslıyor. Beklemekten başka çare yok gibi.

@Hermitus müdürlüğe gidip bilgi aldın mı planlamadan?

İlçe müdürlüğüne gitmiştim 2 ay önce. Binanızdan talep olması lazım abone olursanız süreç hızlanır dedi şu an gitsem aynısını söyler. Bugün ön başvuru da yaptım 1 mail daha attım ümit beye aradılar. İlçe müdürlüğüne talebinizi bildirdik bir gelişme olursa ararız dediler onlarda bir şey yapamıyor. Yani durum tamamen ilçedeki çalışanların keyfine bağlı yarın da gelebilir 1 ay sonra da.

@Dejuf

Hocam merhaba iyi akşamlar

Bugün dilekçeyi vermek için gittim, 'ilgili kişiyi' buldum ve teslim ettim.Adam teslim alırken dairede tek abone olduğumuzu öğrenince yüzü ekşidi bu dilekçenin bir önemi yok reddederler dedi ama yine de prosedür gereği teslim aldı.

2024 yılında yapılacağını ve biraz daha oyunlarda pingle oynamamı söyledi alakasız bir şekilde.Depremden dolayı projelerinin çok değiştiğini söyledi ve dilekçe takip no vermedi zaten öğle arası gibi bir şeydi ve ayaküstü aldı.

Bu dilekçenin herhangi bir faydası olacak mı sizce üstüne üstlük muhtarın da imzası vardı.

Aynı dilekçeyi açık kapıdan yollayayım mı, yollayacaksam nasıl yollamam lazım direkt dilekçenin fotoğrafını mı yükleyeyim o yazma yerine?

Ve bu dilekçeyi elden teslim ettiğimde bile böyle diyorlarsa sizce açık kapıdan yollamanın faydası olur mu?

@Dejuf

Hocam merhaba iyi akşamlar.

Bugün dilekçeyi vermek için gittim, 'ilgili kişiyi' buldum ve teslim ettim. Adam teslim alırken dairede tek abone olduğumuzu öğrenince yüzü ekşidi bu dilekçenin bir önemi yok reddederler dedi ama yine de prosedür gereği teslim aldı.

2024 yılında yapılacağını ve biraz daha oyunlarda pingle oynamamı söyledi alakasız bir şekilde. Depremden dolayı projelerinin çok değiştiğini söyledi ve dilekçe takip no vermedi zaten öğle arası gibi bir şeydi ve ayaküstü aldı.

Bu dilekçenin herhangi bir faydası olacak mı sizce üstüne üstlük muhtarın da imzası vardı.

Aynı dilekçeyi açık kapıdan yollayayım mı, yollayacaksam nasıl yollamam lazım direkt dilekçenin fotoğrafını mı yükleyeyim o yazma yerine?

Ve bu dilekçeyi elden teslim ettiğimde bile böyle diyorlarsa sizce açık kapıdan yollamanın faydası olur mu?

Hocam açık kapıdanda yolla. Zararı olmaz. Fayda kısmına gelince bunu bilemeyiz elinden geleni yapmışsın zaten gerisi beklemek.

Yeni konular

Geri
Yukarı