TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Merhaba zamanında sizden dilekçe örneği istemiştim o gün ümit beyle görüştüm yakın dönemde çekilemez ve çekilmesi planlanmıyor dedi kendim çekmek istersem saha dolabı 165m uzaklıkta ve 95k TL ücret istedi telefonu suratına kapattım şimdi eve yeni kiracı geliyor 5 kişinin imzasını alıp pzt bölge müdürüne gideceğim orada kiminle görüşmem lazım, bu arada sizi de bilgilendirmek için yazdım fiber vs. için ümit beyle görüşmek fayda etmiyor geleceği yoksa hiç gelmezmiş.
Müdürlükteki planlama birimiyle görüşmeniz gerekiyor hocam.

Ben zaten hep söylerim hocam LinkedIn, Twitter, CEO'ya mail atmak falan genelde işe yarayan şeyler değil diye. Ama arkadaşlar bir umut diyerek deniyorlar işte. Ben de sürecin başındayken CİMER, BTK, LinkedIn, şu bu falan yazmıştım her yere ama o zamanlar bilmiyordum detayları. Gerçi yine detaylara çok hakim değilim ama 2 yıl önceki halime göre süreç hakkında oldukça bilgi sahibiyim şu an.

Müdürlükteki planlama birimiyle görüşmeniz gerekiyor hocam.

Ben zaten hep söylerim hocam LinkedIn, Twitter, CEO'ya mail atmak falan genelde işe yarayan şeyler değil diye. Ama arkadaşlar bir umut diyerek deniyorlar işte. Ben de sürecin başındayken CİMER, BTK, LinkedIn, şu bu falan yazmıştım her yere ama o zamanlar bilmiyordum detayları. Gerçi yine detaylara çok hakim değilim ama 2 yıl önceki halime göre süreç hakkında oldukça bilgi sahibiyim şu an.

Bir yandan da saha dolabı gelmesi için başvuracağım, TurkNet veya diğer ISS'ler gelmek isterse diye zemin hazırlamak için, bu dilekçenin haricinde bir dilekçe daha yazmak lazımmı ki acaba ayrıca 20M karşımdaki 15-20 katlı apartmana fiber çekmişler 5 yıl önce bunun da bir etkisi olur mu ki sizce.

Bir yandan da saha dolabı gelmesi için başvuracağım, TurkNet veya diğer ISS'ler gelmek isterse diye zemin hazırlamak için, bu dilekçenin haricinde bir dilekçe daha yazmak lazımmı ki acaba ayrıca 20M karşımdaki 15-20 katlı apartmana fiber çekmişler 5 yıl önce bunun da bir etkisi olur mu ki sizce.
Saha dolabıyla diğer ISS'lerin alakasını anlayamadım hocam. Turknet'e de mi altyapı başvurusu yapacaksınız yani?

Karşıdaki fiberin bir etkisi olmaz hocam. Her koyun kendi bacağından asılır hesabı her binanın altyapısı kendisini ilgilendirir. Sağdaki soldaki fiberlerin bize fiber gelip gelmemesiyle bir ilgisi yok yani.

Saha dolabıyla diğer ISS'lerin alakasını anlayamadım hocam. TurkNet'e de mi altyapı başvurusu yapacaksınız yani?

Karşıdaki fiberin bir etkisi olmaz hocam. Her koyun kendi bacağından asılır hesabı her binanın altyapısı kendisini ilgilendirir. Sağdaki soldaki fiberlerin bize fiber gelip gelmemesiyle bir ilgisi yok yani.

Hocam sonuçta başka ISS gelmesi için port veya Switch lazım, bizdeki saha dolabı portları ve swithcleri doluymuş hepsi öyle söylendi bana.

Hocam sonuçta başka ISS gelmesi için port veya Switch lazım, bizdeki saha dolabı portları ve swithcleri doluymuş hepsi öyle söylendi bana.
Başka ISS'nin gelmesi veya gelmemesi diye bir şey yok ki hocam. Diğer ISS'ler (yani kendi altyapısı olmayan Millenicom, Netspeed gibi mesela) TT'nin var olan altyapısından hizmet verirler. Turknet de hem TT altyapısından hem de GigaFiber isimli kendi altyapısından hizmet verir.
Şu an bütün portlar doluysa diğer ISS'ler de TT de abonelik açamaz zaten. Yeni saha dolabı için uğraşacağınıza fiber için uğraşmanız daha mantıklı bence.

Orada yetkili birini bulacaksın yada malum partiden birini araya sokacaksın bak bakalım ne kadar hızlı geliyor. Ertesi gün kazmaya başlarlar..

Geri
Yukarı