TT fiber kabloyu veriyor mu?

kasarlitosts

Picopat
Daha fazla  
Selamlar. Ben Kocaeli'de yaşıyorum. Bulunduğum binada TTNET'in herhangi bir altyapısı yok. Ben evime altyapı yaptırdığımda TT'nin bağlayacağını söylediler. Türk Telekom fiber kabloyu veriyor mu? Yoksa kabloyu da mı elektrikçiyle anlaşıp ben ödeyeceğim? Bilen biri yardım edebilir mi?

FTTH olacaksa kendileri bile çekebilir şansınıza da bağlı.

Bulunduğunuz lokasyonda herhangi bir altyapı yoksa Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe vermeniz gerekiyor. Ardından gerekli çalışmayı yapıp %90 ihtimalle Fiber altyapıyı lokasyonunuza getireceklerdir. Siz kablo konusunda herhangi bir işlem yapmıyorsunuz. Zaten fiber kablo elektrikçinin yapabileceği bir konu değil.

Bulunduğum lokasyonda 150M yanımda fiber var. Türk Telekom'u aradığımda apartmanım müstakil olduğundan elektrikçiyle anlaşıp döşettirebileceğimi söylemişlerdi.

Elektrikçiler bakır kablodan başka internet kablosu çekemezler maalesef. Size söylenen bilginin Fiber için olduğundan emin misiniz? VDSL hat için bu bilgiyi vermiş olabilirler belki.

Elektrikçiler bakır kablodan başka internet kablosu çekemezler maalesef. Size söylenen bilginin fiber için olduğundan emin misiniz? VDSL hat için bu bilgiyi vermiş olabilirler belki.

Elektrikçiden geliyorum şu an. Fiber için 750 TL işçilik ücreti dediler 4 daire hepsine fiber çekilmesine. Tabi kabloyu TT verirse. Youtubedede böyle bir video görmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı