TT Taahhüdünün Son Ayı Cayma Bedeli Çıkar mı?

mrtksc5455

Femtopat
İyi günler, bu ayın 20'sinde Türk Telekom sözleşmem sonlanıyor ve NetSpeed'e geçmek istiyorum. Biraz araştırdım ve son ay cayma bedeli çıkmadığına dair yazılar gördüm. Başvurumu şu an tamamlasam cayma bedeli çıkar mı? Tecrübesi olan var mı? Yoksa ayın 20'sini bekleyip sonra mı sözleşmeyi kargolamam gerekir? Teşekkürler.

Turkcell'de son ay iptal ettirirsen sözleşmenin tamamının faturasını çıkarıyorlar.

Turkcell'de son ay iptal ettirirsen sözleşmenin tamamının faturasını çıkarıyorlar.
Turkcell de aynısını yapıyor. Örnek:

Aboneliğin 24 aydan önce sonlandırılması durumunda abonelik süresince kullanılan ücretsiz ve/veya indirimli servislerin toplam bedeli ile kampanyalı aylık paket fiyatının taahhüt süresi bitimine kalan ay sayısı ile çarpılarak hesaplanacak faturalandırılmamış toplam tutar karşılaştırılıp düşük olan bedel ve (varsa) dakika paketi aşım bedeli kampanya iptal bedeli olarak faturalanır.

Aktarma yapacaksan bitmesini beklemene gerek yok. Direkt olarak belgeleri gönder. Bittiği gibi NetSpeed aktarma yapacaktır. Herhangi bir ek bedel ödemeden direkt olarak diğer firmaya aynı port üzerinden geçiş yaparsın. Yani erkenden geçiş yapmana ya da iptal ettirmene gerek yok.

Aktarma için şu iki formu göndermen yeterlidir. Gerisini onlar senin yerine hallediyorlar.

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Bu arada iptal ettirmek en sakat işlem. Eğer kapattırma yaparsan Türk Telekom portu direkt başkasına verip ya da yok deyip işi yokuşa sürecektir. Ayrıca tekrar port açtırsan bile gereksiz masraflar çıkarıyor. Bu yüzden direkt aktarma yapmak en zahmetsiz ve herhangi bir gider çıkarmayan yöntem.

Son düzenleme:
Normalde bu yasal değil. Birisi dava ederse sonu kötü olur.

Edit: Hocam iptal edecekseniz bence e-Devlet bölümünden iptal edin.

Aktarma yapacaksan bitmesini beklemene gerek yok. Direkt olarak belgeleri gönder. Bittiği gibi NetSpeed aktarma yapacaktır. Herhangi bir ek bedel ödemeden direkt olarak diğer firmaya aynı port üzerinden geçiş yaparsın. Yani erkenden geçiş yapmana ya da iptal ettirmene gerek yok.
Ben de aktarma yapacağım da işte belgeleri göndermek için 10 gün daha beklemeliyim diye düşündüm.Dediğiniz gibi iptal işlemi biraz sorunlu olur.En güvenlisi sanırım 20 Martta biten sözleşme için 19 Mart'ta sözleşmeleri kargoya veririm.Böylece sorun olmaz diye düşünüyorum.İnternet üzerinden bilgileri verince Netspeed yine de kargoyla belge isticek sanırım en son aşamaya ilerlemedim ama kimlik bilgilerini alıyor.Sanırım attığınız belgelerin dolu halini vericekler imza atıp kargolayacağım.
Normalde bu yasal değil. Birisi dava ederse sonu kötü olur.

Edit: Hocam iptal edecekseniz bence e-Devlet bölümünden iptal edin.
İptal etmeyeceğim taşıyacağım da en iyisi sözleşmenin son günlerinde belgeleri kargolarım sözleşme bittikten sonra geçiş işlemi gerçekleşmiş olur.Cayma bedeli gelirse şimdi şikayet etmekle uğraşmayalım.

Son düzenleme:
Erkenden yollamanız bir sorun yaratmaz. Ayrıca bir not kağıdı ile belirtebilirsiniz. Zaten siz belgeleri doldurduktan sonra, onay için iletişime geçiyorlar. O zaman derdinizi de detaylı anlatırsınız. Sorun yaşamamak için şimdiden yollamanızı öneririm. Bir aksaklık çıkarsa, taahhüt bittikten sonra fahiş fiyatla sonraki ayın faturasını da isteyeceklerdir.

Geri
Yukarı