TT Water 3.0 Extreme Sıvı Soğutma vs CM Seidon 240M

4790K için hangi sıvı soğutma ?

• Oy verenlerin toplamı
    16

Geriteq

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 4790k için sıvı soğutma almayı planlıyorum. Bu 2 sıvı soğutma arasında kaldım ancak Thermaltake daha mantıklı geliyor yada bütçeyi artırıp CM Nepton 280L de alabilirim. Birde parça parça satın alıp kendim yapsam nasıl olur ? Daha performanslı olur mu ?

280L modeli gerçekten oldukça performanslı, çift 14cm fan yani iyi bir radyatöre sahip.
Ancak gürültü seviyesi gerçekten diğer rakiplerine nazaran biraz yüksek.

Ancak bu sesi yalnızca işlemci ısınınca duyacaksın. Kendi isteğine göre ayarlayabilirsin zaten.
İstersen 65 dereceye kadar kılını kıpırdatmaz :) Ben açıkçası 280L alırdım, eğer aşırı rahatsız kalırsam farklı 14cm CPU fanları ile değiştirirdim.

İşlemci ısınmayacağı için fanların kendini parçalamasına gerek kalmayacaktır, aslında sıkıntı yok, alabilirsin.

280L modeli gerçekten oldukça performanslı, çift 14cm fan yani iyi bir radyatöre sahip.
Ancak gürültü seviyesi gerçekten diğer rakiplerine nazaran biraz yüksek.

Ancak bu sesi yalnızca işlemci ısınınca duyacaksın. Kendi isteğine göre ayarlayabilirsin zaten.
İstersen 65 dereceye kadar kılını kıpırdatmaz :) Ben açıkçası 280L alırdım, eğer aşırı rahatsız kalırsam farklı 14cm CPU fanları ile değiştirirdim.

İşlemci ısınmayacağı için fanların kendini parçalamasına gerek kalmayacaktır, aslında sıkıntı yok, alabilirsin.

Benim için gürültünün hiç önemi yok isterse kamyon gibi çalışsın performanslı olsun yeter :)

uploadfromtaptalk1409658732370.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı