TT'de Upload hızım arttı ama kopmalar yaşıyorum

Prisoners

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle ramazan bayramınız mübarek olsun. Yaşadığım bir problem hakkında sizden bilgi almak istiyorum. Ben HiperNet 24 Mbps Türk Telekom internet kullanıyordum. Daireme kadar fiber çektiler. Aradılar fibere geçelim mi dediler ben de kabul ettim. Etmez olaydım. Ekip geldi fiber modem bağladı ve o günden itibaren 24 hız 5 upload almaya başladım. Değişen şeyler ping 11 gösterirken şimdi hız testinde 7-8 gösteriyor. Upload hızım 5'e çıkmıştı. Bilgisayarda ara sıra olsa da telefonda ve televizyonda bağlantı kopması yaşıyordum. Şimdi ise Türk Telekom upload hızlarını artırmış. 5 olan upload hızım 9-12 arasında görünüyor. Bu yükselme olduğundan itibaren oyunlarda choke çıkması ve bilgisayar telefon ve televizyonda kopmalar başladı. Akıllı kumanda kullandığımda sesle YouTube'a girdiğimde video açılmıyor siyah ekranda kalıyor. Sorun modemde olabilir mi diye düşündüm ve eski modemi taktım sorun yine devam ediyor. Bilgisayardan bir yere tıklıyorum daire dönüp duruyor sayfa açılmıyor. Birkaç kez tıkladığımda açılıyor. Upload hızlarının yükselmesi yüzünden mi ben bu bağlantı kopmasını yaşıyorum. Sebebi ne olabilir yardımcı olabilir misiniz?

Modem arayüzünden dB değerlerini atar mısın?

Nereden bakılıyor oraya TP-Link model no. Archer C5v.

Modem arayüzünden db değerlerini atar mısın?

1.JPG
2.JPG

Bu arada 24 hız kullanıyorum ama hız testinde önce 26 ya çıkıyor sonra 23-24'e düşüyor resim atıyorum.

3.JPG

yardım edecek yok mu ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı