TTelekom hat değerleri nasıl?

• Konuyu başlatan Tulkas
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 647

Tulkas

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Türk Telekom ADSL 16Mbps internet paketim var. İnternet hızıma göre hat değerleri yeterli midir?

1601552983946.png

Upload SNR yeterli fakat download değerleri düşük. Kopmalar yaşanması muhtemel. İndirme hızı 14 falan yapılırsa hat değerleri biraz daha artacaktır.

Upload SNR yeterli fakat download değerleri düşük. Kopmalar yaşanması muhtemel. İndirme hızı 14 falan yapılırsa hat değerleri biraz daha artacaktır.
Modemi g.dmt'ye alsam bile max 6.7 oluyor yani indirme 8mbps olsa bile apartmanda 1 katta 4 daire olduğu için olabilir mi bu parazitlenmenin sebebi ?

Hat değerleri ADSL için gayet iyi.

Zayıflamanıza bakarsak ve santrale çok yakınsınız ya da bölgenizde VDSL mevcut.

Evet arka sokakta fiber ön sokağımızda ise HiperNet varmış fakat bizim sokağa getirmeyi akıl edememişler HiperNet kullanırsanız altyapınız kaldıramayabilir dedikleri için üst pakete geçemiyorum.

Evet arka sokakta fiber ön sokağımızda ise HiperNet varmış fakat bizim sokağa getirmeyi akıl edememişler HiperNet kullanırsanız altyapınız kaldıramayabilir dedikleri için üst pakete geçemiyorum.
11 hat zayıflaması ile aşağı yukarı 48-58 Mbps arası VDSL bağlantı kurulabilir. Bunu size diyen arkadaş ya sizle dalga geçmiş ya da uğraşmak istememiş.

Milleni.com üzerinden sorgulayınca 24 Mbps ve üzeri çıkıyorsa paşa paşa VDSL kullanabilirsiniz.

11 hat zayıflaması ile aşağı yukarı 48-58 Mbps arası VDSL bağlantı kurulabilir. Bunu size diyen arkadaş ya sizle dalga geçmiş ya da uğraşmak istememiş.

Milleni.com üzerinden sorgulayınca 24 Mbps ve üzeri çıkıyorsa paşa paşa VDSL kullanabilirsiniz.
36 Mbps gözüküyor fakat 24 civarı alırsam snr değerim daha da düşmez mi ?

36 Mbps gözüküyor fakat 24 civarı alırsam snr değerim daha da düşmez mi ?
Şu an hat modunuz ADSL olduğu için limitlerde.

VDSL'e geçince iyileşecektir.

Komşu bina ve komşu daireleri sorgulayın. Bakalım onlar aynı mı ? Aynı ise sorun yok ama sadece sizin daire 36 çıkıyorsa geçmeden önce ölçüm yapılması gerekli.

Şu an hat modunuz ADSL olduğu için limitlerde.

VDSL'e geçince iyileşecektir.

Komşu bina ve komşu daireleri sorgulayın. Bakalım onlar aynı mı? Aynı ise sorun yok ama sadece sizin daire 36 çıkıyorsa geçmeden önce ölçüm yapılması gerekli.

Sokaktaki komşu bina ve başka dairelere baktığım zaman hepsi 35 üstü hızlarda geziniyor sanırsam VDSL kullanabilirim.

Merhabalar, Türk Telekom ADSL 16Mbps internet paketim var. İnternet hızıma göre hat değerleri yeterli midir?

Eki Görüntüle 687016

Gördüğüm kadarıyla TP-Link 9970 modem kullanıyorsun. ADSL 16 Mbps hız aldığına göre sokağına kadar fiber kablo döşenmiş olduğu anlaşılıyor. ADSL hız yeterli gelmiyorsa VDSL'e geçiş yapabilirsin. Speedtest'te Kablonet pin testinde 6-7 ms gibi düşük ping alabilirsin. Şunu da belirteyim ki modemin SNR değeri kopma noktasında. ADSL hatlar VDSL hatlara göre daha düşük SNR'de çalışabilmektedir. VDSL hatta geçmeden önce kabloların bakımını yaptırmalısın.

Geri
Yukarı