TTNet 16 Mbps Hız Sorunu

Mr.Rockefeller

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Ttnet 16 mpbs'ye kadar olan sınırsız paketini kullanıyorum. İnternet hız testlerinde 3,5 mbt'tan yukarı çıkmıyor ama herhangi bir indirme yaparken 150 170kpbs arası iniyor. (Google play google chorome lol guncellemesi indirmesi vs) Bazen 70 kpbs'ye bile düşüyor. 360p'de dizi izleyemiyorum. Resetler, kanalları cmd den ping ayarları falan herşeyi denedim olmadı. Kaç kere aradığım halde Ttnet servisi bana arıza kaydı alıyor. Bilgilerimi doğruluyor fakat elle tutulur hiçbirşey yok. İzmit'te yaşıyorum hat sıkıntım olmaz herhalde. Yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
AKK'yi geçtiniz mi? Eğer öyle ise arıza kaydı vermeyin direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanıp hızınızın düşük olduğunu söyleyin.

Merhabalar aynı paket aynı sorun bende çözümü direk ileteyim. Öncelikle Ttnet nasıl bir firma herkes biliyor bunu, müşteri hizmetleri asla hizmet sunmaz para verirsen çözüm sunarlar sadece bunu söylemek zorundayım. Gelelim çözüme boşuna kayıtlarla falan uğraşma en hızlı yolunu anlatayım. Öncelikle ayın birinde kotan sıfırlandığında hız testi yap aynıysa ttnet online işlem merkezine giriyorsun daha sonra şikayet oluştur bölümü var telefonla yok kayıt alıyor yok şikatet açıyor hepsi yalan daha sonra hızım düşük hızım artmadı sabit kaldı gereğinin yapılmasını arz ederim vb. bir şey yazarak gönder hemen ertesi gün ararlar telekomdan biri gelir ilk baş kutuya bakar seni aramazlar eğer sorun santraldeyse çözerler sanmıyorum para avcısı oldukları için işin ucunda para var sonra tekrar Ttnetten ararlar sorununuzun iç tesisat modem ya da ankastre kaynaklı olduğunu ve elit hizmet almanız gerekiyor der ve burdan sonra artık para konuşur alırsın elit hizmetten randevu adam gelir 10 lira geldi parası modem değiştirirler 25 tl alır ankastre değişir 54 lira alır iç tesisat desteği 14 lirada ona alır. Sonra sorunun çözülür kısacası Ttnet okadar rezil bir firma ki kendi çözeceği olayı müşteriye çözdürür ve doymadığı parasını ikiye katlar. Müşteri memnunuyeti dediğimiz şeyi sağlamaz paran varsa mutlusun yoksa anca arar laf söylersin onlarda cevap vermez sana. Not: Reklamdaki alt yapımız dünyayı 3 kere dolaşıyor diye bir söz geçmekte her duyduğumda kahkaha atıyorum. Kabloları döşerlerken paralarını saymaktan Türkiye'ye kablo döşemeyi unutmuşlar sanırım.

Akk yi geçmedim kardeşim, ilk günden beri böyle zaten. @Silinen üye hocam modem değerleri ne açıklar mısın ? @XienoN Kardeş bunlar haram para alıyorlar ne diyelim ki, bende 100tl daha para gömmek istemiyorum bu adilere.

Bende vermedim zaten BTK'ya şikayet ettim bunları nasıl konuşmaları değişti bi açıklama yapmış görmeniz lazım gerekli incelemeler titizlikle yapılmıştır sizlere en iyi hizmeti sunmaktan gurur duyarız yazmışlar birde ek olarak sizi aradık ama ulaşamadık yazmışlar yalanın dik alası aradılar neymiş biz size 16 hız vericez demedik 16 ya kadar çıkabilir sözleşmenizde böyle bir madde var dedi bende sizin ne kadar hırsız olduğunuzu tüm Türkiye biliyor dedim. Yapacak bir şey yok o attığımız imzadan dolayı resmen esir gibiyiz...

Abi 16 beklemiyoruz zaten ahlaksızlardan. 12-10-8 bile yeter bana şu işe bakın 16 lık paketi aldık diye 3mb kullanıyoruz ben böyle olacağını bilseydim 8mb alırdım. Taahütte yaptık anamız ağlasın şimdi. Tüketici heyetine falan başvurupta sonuç alan varsa lütfen yazsın arkadaşlar.

Aynı sorun bende var. Ben de hikayemi anlatayım :)
Paketi ilk aldığımızda her şey normaldi. Ne bir hız kesintisi, bağlantı kopukluğu yoktu. 2-3 ay sonra heralde bu TTNET 'in zoruna gitti. Ay başında dahi hız 3mbps di. Kopmalar hat safhadaydı. TTNET'i aradık. Elemanlar 3 defa geldi. Hepsinde aynı şey. Tesisat hatalı. En son gelişlerinde anlattılar nasıl yapacağımızı, -kendileri yapmadılar- biz de yaptık. Fakat yine aynı. Tekrar aradığımızda '' Elit Hizmet'' dendi. 10 TL ile sorunu hallediceklermiş. Biz de bıktık zaten, kabul ettik. Daha sonra öğrendik ki, bulunduğumuz yerde elit hizmet (!) geçerli değilmiş. Daha sonra şikayet var ' a yazdım. 1 gün sonra aramışlar fakat ben duymadım telefonu. Kesin aynı şeylerden bahsetmişlerdi, çünkü sorun devam ediyordu.
Kısacası, TTNET pişmanlık benim gözümde. İlk zamanlarda kullanıyorduk fakat şimdi 3mbps yi gördüğümüz zaman seviniyoruz. 24 Ay taahhüt verdik, dolduğu zaman saniyesinde SUPERONLINE ' ye geçmeyi düşünüyoruz.

Benim indirme hızım 300 kpbs maksimum genellikle 100kpbs. Ben 360p video izleyemiyorum fakay ayda 63tl çatır çatır ödüyorum. Wifi kanalı falanda değiştim modemim zaten en son çıkan süper hızlı modem, sorun nerede onu bile bilmiyorumki ...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı