TTNET 16 mbps sorunu

Mdgoz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün internet hızımı 8 mbps'den 16'ya yükselttim.Yükseltmeden önce değerlerim böyleydi.
1.png

Yükselttikten sonra;
2.png

AKK sorunu olduğu için şuan netim 3 mbps, 480 ve 720p video ve film izleyebiliyorum. Ping değerlerimde normal ama araştırdığım kadarıyla şuanki SNR marjı çok sıkıntılı durumda. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleme:
Arkadaşlar bugün internet hızımı 8 mbps'den 16'ya yükselttim.Yükseltmeden önce değerlerim böyleydi.
Eki Görüntüle 52908
Yükselttikten sonra;
Eki Görüntüle 52909
AKK sorunu olduğu için şuan netim 3 mbps, 480 ve 720p video ve film izleyebiliyorum. Ping değerlerimde normal ama araştırdığım kadarıyla şuanki SNR marjı çok sıkıntılı durumda. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
10 mbps'de sabitlet.

Şu durumda 10 mbps sabitletmeniz ideal olucaktır. Bana kalırsa sıkıntı iç bağlantınızda olabilir ama olmayadabilir. Apartmanınıza giren telefon hattından (telefon kutusundan) direkt olarak evinize cat5 kablo çektirin yada iç hattınızı cat5 olarak yenileyin. Cat5 niye cekiyorum diye sorucaksınız biliyorum. Sadece 2 kablosunu kullanacağız maksat uzun ömürlü olması ve hattın kolay zayıflamaması. Bunları yaptıktan sonra değerleri tekrar kontrol edin. Benim maximum ulaşılabilir hız kısmında 24 bin görüyorum. Evimde 16 mbps kullanıyorum tam hız alıyorum (16383) ve kesinlikle kopma yaşamıyorum.

Başlangıç mesafesinden kullandığınız odaya kadar kaç metre kablo gidiyor ise o maliyeti olur. Kendinizde alıp çekebilirsiniz az birşey anlıyorsanız telefon hatlarından problem olmaz ama bilmiyorsanız sakın kurcalamayın bütün binanın telefonu gidebilir. Bana uymaz diyorsanız bi elektrikçi ile fiyatı görüşebilirsiniz. İyi bir elektrikçi ile görüşün işini iyi yapan birileri olsun. Kablo çektikten sonra ucuna splitter takılıp telefon ve modeme ayrı kablo çekilecek. Telefonunuz yoksa gelen kablo direk modeme bağlanacak. Birde böyle değerleri kontrol edersiniz. Kabloyu fazla uzun kullanmamaya dikkat edin. Dediğim gibi apartmana giren türktelekom kutusundan direkt olarak cat5 çekilecek.

Cat5 kablo çekerken evde herhangi bir duvarı kırmaya gerek var mı? Benim açımdan bir sıkıntı yok ama annemin sorusu. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı