TTNET adında yeni Cryptolocker türevi Türkiye'ye yayılmak üzere [2]

Peki hocam, herhangi bir exploit veya sniff söz konusu mu peki sizce? Kaspersky Ağ İzleyicisinde bir sıkıntı gözükmüyor, Opera'dan alınan var sadece. Hocam Ping 89 MS oldu, Türk Telekom'da 28'e çıktı.
Kaspersky varsa gözükürdü. Ayrıca DDOS normal kullanıcıya atılmaz. İlk önce DDOS'u bir araştırsan iyi olur :)
Bugün babama mesaj geldi, kimden geldiğini bilmiyor yanlışlıkla silmiş. Mesajda TTelekom paketiniz ... tarihinde bitecektir falan yazıyormuş. Aradık öyle bir şey yok paketiniz 2021'e kadar devam ediyor dediler. Bu da mı dolandırıcılık? Babam herhangi bir linke tıklayabilir miydi mesajdan?
Evet phishing taktiklerinden biri. Konu eski ama yine de uyarayım akıllı telefonlarda Ransomware zararlıları artışta. Açmadıysa sıkıntı yok.

Hocam DDoS ile DoS'u biliyorum karıştırmışım :D 2 sene oldu bu işleri bırakalı.
Hocam anlamadığım bir şey var. Ağ İzleyicisinde Kaspersky alınan ve gönderilenleri gösteriyor ancak atıyorum Opera'nın benimle bağlantısını kesmesine izin vermeyip, Tüm Ağ Etkinliklerini Engelle seçeneğini zorunlu kılıyor, neden?

DDoS ile DoS farkını o zamanlar bu işlerde kendimi geliştirdiğim için forumdaki cahillikten bıkıp konu açmıştım ayrı :D
Resimlerle birlikte anlatmıştım ama 2 sene olunca insan unutuyor tabi :) Kolay siteleri 5-10 dk çökerttiğim de olmuştu. Yakın zamanda geri dönebilirim ancak bu sefer sırf Kali Linux üzerinden yapabilirim işlemleri, zararlı siteleri çökertmek vs. Örneğin: DiziFor adlı mining işlemi gerçekleştiren hem illegal, hem de illegal işlem yapan bir siteyi çökertmek gibi. İlk işim o olacak. On binlerce kişiye mining bulaştı o site yüzünden :/ Hatta biraz daha ileri gidip güçlü wordkeyler ile paneline ulaşıp BackGround'a Kaspersky yükleyip sisteminizi taratın, bilgisayarınızda mining var! Yazacağım, tabi dönersem :D Bu bence illegal bir şey değil, illegal bir siteyi illegal yollarla hackleyip insanların bilgisayarlarını Mining'den arındırmak :) O Mining kodunu da kaldıracağım direkt. Çok dönesim var geri :(

Son düzenleme:
Ağ İzleyicisinde Kaspersky alınan ve gönderilenleri gösteriyor ancak atıyorum Opera'nın benimle bağlantısını kesmesine izin vermeyip, Tüm Ağ Etkinliklerini Engelle seçeneğini zorunlu kılıyor, neden?
Ağ izleyicisinde veriyi nereden (uygulama olarak çekiyorsa onu engelliyordur. Kaspersky'da port, ip adres, banner gibi yerlerden zaman değerli bile engelleme yapılabiliyor ama yerleri farklı tabi. Ağ izleyicisinden nelerin gidip geldiğini paketleri görebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı