TTNET ADSL'den Fibere Geçiş Nasıl Yapılır?

Yer
psk. svş. uzm.
Arkadaşlar nihayet mahalleme fiber internet gelmiş. Aradım sordum bizim binaya 10-15 günde gelecekmiş. Ben ADSL müşterisiyim. Hattımı iptal ettirip yeniden fiber paket mi almam gerekiyor? Bu süreçte yapmam gerekenler nedir?

Modem: Huawei HG630A
Kanal: ADSL2+

Not: Ev telefonum yok eskiden vardı sadece internet kullanıyorum fakat aboneliğimde bir telefon numarası kaydı çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anladığım kadarıyla devam eden bir taahhütünüz var. Bozmaya değmez zira geçmiş dönemide kapsayan ağır fatura önünüze çıkabilir. Biraz dişinizi sıkın, taahhüt bitince geçersiniz.

Aklına takılan soru olursa beni etiketleyip ulaşabilirsin.

Bina içi kablo ve anakstre normalde bina sakinlerinin sorumluluğunda ve TT genelde ücret karşılığında değişim hizmeti veriyor.

Sizin ankastre eski olduğu için büyük ihtimal TT tarafından takılmıştır, haliyle kablolar olmasa bile ankastreyi TT değiştirebilir. Şansınızı deneyin. Bence durumu hala iyi fakat siz genede bir mail atın.
Kabin olsun, olmasın hangi hız için taahhüt verdiyseniz o hızdan devam edersiniz fakat hizmet kaliteniz ciddi anlamda artar. Kısacası duyduğunu bilgi yanlış.

@thelordof
Çok fazla ihtimal var fakat en net sonucu almak için elit ekipten hizmet satın alın. Bina içinden ve daireden hız ölçümü yaptırın. Bir noktada sorun var ise ortaya çıkar.

Aynı sokakta olup iki bina arasında uçuk hız farkı var ise büyük ihtimal ya farklı saha dolaplarından hizmet alınıyor yada bir noktada tesisat sorunu var. En net cevabı ekiplerden öğrenirsiniz.
Elit ekip Türk Telekom ekibi mi?

Hocam hanemde son senem zaten tayinim çıkacak şehir dışına bari 1 sene rahat edelim diye uğraştım olmadı nasip. Kablonet nasıl tavsiye eder misin kafama tak etti duvarıma kadar fiber çektireceğim. Netspeed 35 mbit 80 lira civarı türknet 100 mbit 76 lira kabloneti çok övüyorlar.

Ozaman Netspeed veya Türknet 1 sene sonra hangisi uygun olursa onu seçeceğim :D Hocam Allah razı olsun ilgin için sağlıcakla kal sağol varol <3
@Ulunay Hocam iyi akşamlar. Bugün altyapı sorgulaması yaptım. 38 mbps alıyormuşum vdsl2 yazıyor. Fakat modem arayüzüne giriyorum aynısı hiçbir değişen yok. Banamısın demedi bizim hat.

Hat standardıADSL_2plus
Kanal türü​
Aralıklı
Aşağı yönde hat hızı (kbit/s)3687
Yukarı yönde hat hızı (kbit/s)798
Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 8
Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 16.5
Aşağı yönde hat zayıflaması (dB)47.5
Yukarı yönde hat zayıflaması (dB)28.1
Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV)17.7
Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV)12.4
Aşağı CRC0
Yukarı yönde CRC0
Aşağı FEC17
Yukarı yönde FEC0

Hocam bütün hat modlarını denedim vdsl hariç hepsinde dsl ışığı yandı ama değerler değişmedi. TTNET i arayıp hattımı güncellettirmem mi gerekiyor? Kurtulamadım gitti yapıştı 4 mbps rakamı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı