TTNET ADSL'den Fibere Geçiş Nasıl Yapılır?

Yer
psk. svş. uzm.
Arkadaşlar nihayet mahalleme fiber internet gelmiş. Aradım sordum bizim binaya 10-15 günde gelecekmiş. Ben ADSL müşterisiyim. Hattımı iptal ettirip yeniden fiber paket mi almam gerekiyor? Bu süreçte yapmam gerekenler nedir?

Modem: Huawei HG630A
Kanal: ADSL2+

Not: Ev telefonum yok eskiden vardı sadece internet kullanıyorum fakat aboneliğimde bir telefon numarası kaydı çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anladığım kadarıyla devam eden bir taahhütünüz var. Bozmaya değmez zira geçmiş dönemide kapsayan ağır fatura önünüze çıkabilir. Biraz dişinizi sıkın, taahhüt bitince geçersiniz.

Aklına takılan soru olursa beni etiketleyip ulaşabilirsin.

Bina içi kablo ve anakstre normalde bina sakinlerinin sorumluluğunda ve TT genelde ücret karşılığında değişim hizmeti veriyor.

Sizin ankastre eski olduğu için büyük ihtimal TT tarafından takılmıştır, haliyle kablolar olmasa bile ankastreyi TT değiştirebilir. Şansınızı deneyin. Bence durumu hala iyi fakat siz genede bir mail atın.
Hattınızı iptal etmeniz gerekmiyor eğer TTNET müşterisi olmaya devam etmek istiyorsanız. TTNET paketlerine bakarsınız hoşunuza giden bir paket bulursanız ona geçiş yaparsınız fakat bulabileceğinizden şüpheliyim.

Hattınızı iptal etmeniz gerekmiyor eğer TTNET müşterisi olmaya devam etmek istiyorsanız. TTNET paketlerine bakarsınız hoşunuza giden bir paket bulursanız ona geçiş yaparsınız fakat bulabileceğinizden şüpheliyim.
Önceden haberim olsaydı taahhüt vermezdim. Daha 17 ay var. Paketim "16 Mbps ULTRANET İşyerim 24ay" diye geçiyor. Bu pakette kalayım mı yoksa 24 Mbps paketlere mi bakayım? Bu pakete kuruşsuz 50 TL veriyorum.
Modeminiz VDSL destekli. Bölgenize VDSL geldi ise tek yapmanız gereken VDSL pakete geçmeniz.
Saha ekipleri hattınızı VDSL destekli kroneye aktaracak o kadar.
Binaya yeni ankastre takılır mı? Bizimki baya kötü de. Bir de eski paketimde kalsam olmaz mı 50 lira veriyorum 8 sene ttnetle yaşlandık diye bize kıyak yapmışlardı.
Modeminiz VDSL destekli. Bölgenize VDSL geldi ise tek yapmanız gereken VDSL pakete geçmeniz.
Saha ekipleri hattınızı VDSL destekli kroneye aktaracak o kadar.
Bir de bu vdsl dediğiniz fiber mi oluyor? Kusura bakmayın yeni görüyoruz böyle teknolojileri. Hipernet mi olur fibernet mi bizimkisi?

Mahallenize fiber geldi dediğinize göre büyük ihtimalle 100 mbps destekli bir internete sahip olabildiğiniz anlamına geliyor. Modeminiz bu hızı destekliyor VDSL destekli olduğu için fakat bina dışındaki ankastre konusunda çok emin değilim.

Mahallenize fiber geldi dediğinize göre büyük ihtimalle 100 mbps destekli bir internete sahip olabildiğiniz anlamına geliyor. Modeminiz bu hızı destekliyor VDSL destekli olduğu için fakat bina dışındaki ankastre konusunda çok emin değilim.
Daha demin dışarı caddeye çıktım boyumdan uzun bir dolap yerleştiriyorlardı. Arıza kaydı bildirmiştim bana dediği şu: kardeş ben arızayı kapatıyorum sizin bina santrale uzak olduğu için düşük hızınız vardı. Merak etmeyin 15 güne evinize fiber geliyor. Allah razı olsun dedim şimdi 2 Mbps hızım var 15 gün bekleyeceğiz. Hızım 100 e çıkar mı bilmem. Ankastreyi açtım kablolar kararmış olmadı dıştan cat6 çekerim eve.

Binaya yeni ankastre takılır mı? Bizimki baya kötü de. Bir de eski paketimde kalsam olmaz mı 50 lira veriyorum 8 sene ttnetle yaşlandık diye bize kıyak yapmışlardı.
Mevcut pakete devam edebilirsiniz. Taahhütünüz bitince Netpseed'e geçin derin.

Binada yer alan ankastrenin durumu kötü ise fotoğraflarla birlikte şu adrese mail atın.
[email protected]

Pasından tutun kopan vidaya kadar en ufak ayrıntısına kadar yazın. TT ekiplerinin gelip değiştirme ihtimali var fakat sorumluluk bina sahiplerine aittir.

Gelen TT birimi değiştirmez ise bina olarak para toplayıp elit hizmet ekibinden hizmet alıp ankastreye değiştirebilirsiniz.

Mevcut pakete devam edebilirsiniz. Taahhütünüz bitince Netpseed'e geçin derin.

Binada yer alan ankastrenin durumu kötü ise fotoğraflarla birlikte şu adrese mail atın.
[email protected]

Pasından tutun kopan vidaya kadar en ufak ayrıntısına kadar yazın. TT ekiplerinin gelip değiştirme ihtimali var fakat sorumluluk bina sahiplerine aittir.

Gelen TT birimi değiştirmez ise bina olarak para toplayıp elit hizmet ekibinden hizmet alıp ankastreye değiştirebilirsiniz.
@Afkborn arkadaş 100 mbps hızın olur dedi dolayısıyla 16 da kalmanın espirisi yok. Şöyle 30-40 mbps paket önerir misin? Ttnrt fiber yazıyorum 16 yazıyor hepsinde.

2009 yılından beri TT ile aram hiç iyi değil zira insan kazıklama üstüne sistem kurdular. ADSL hızları biler fiber diye satıyorlar. Senin dediğin gibi fiber paketler yazında 6 Mbps hız bile çıkıyor. O firmadan uzak dur derim.

2009 yılından beri TT ile aram hiç iyi değil zira insan kazıklama üstüne sistem kurdular. ADSL hızları biler fiber diye satıyorlar. Senin dediğin gibi fiber paketler yazında 6 Mbps hız bile çıkıyor. O firmadan uzak dur derim.
120 lira gibi cayma parasını veriyor bu firmalar.kalanını vermeye değer diyorsun yani. Sana burdan ulaşabiliyor muyum ankastre kutusunun resmini çekip atsam durumuna göre cevap yazsan olur mu sana zahmet. Bir de bu türk telekom bina içi kabloları yenileme yapar mı malum fiber geliyor. Krone değişimi falan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı