TTNet Altyapı 50 Mbps destekliyor dedi, 80 Mbps hız aldım

RuffneckTR

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Okuyorum
Arkadaşlar selam. Ben TTNET abonesiyim, dün Steam programına oyun indirmek için girdim ve hızımın saniyede 9,6 megabayt olduğunu gördüm, bunun üzerine modem arayüzümden kontrol ettiğim zaman hattıma 90 megabit bir hız tanımladığını gördüm. Durumu TTNET adlı firmaya bildirince bir hata olduğunu ve kısa sürede düzelteceklerini söylediler. Kafamı karıştıran olay TTNET ekiplerine ve genel müdürlüğüne sorduğum zaman hattımın 50 megabit üstünü kaldıramayacağını ve kopmalar olacağını söylemeleriydi. Şaşkınlık içerisindeyim. Modem 1 gündür açık ve kesinlikle kopmadı. Bu nasıl mümkün olabilir? Hatta sistem üzerinde sözde 50 megabit üstünü desteklemediği için kilit bile koymuşlar, böyle bir hata olmasaydı haberim bile olmayacakmış.

(Bugün hızım düzeltildi.)

öncesi.PNG

sonrası.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
1 megabayt indirme hızı görünce mutlu oluyorum bazıları 2 gigabayt indirme hızına alıştığı için 500 megabayt'a çöp diyor :D

Arkadaşlar selam. Ben TTNET abonesiyim, dün Steam programına oyun indirmek için girdim ve hızımın saniyede 9,6 megabayt olduğunu gördüm, bunun üzerine modem arayüzümden kontrol ettiğim zaman hattıma 90 megabit bir hız tanımladığını gördüm. Durumu TTNET adlı firmaya bildirince bir hata olduğunu ve kısa sürede düzelteceklerini söylediler. Kafamı karıştıran olay TTNET ekiplerine ve genel müdürlüğüne sorduğum zaman hattımın 50 megabit üstünü kaldıramayacağını ve kopmalar olacağını söylemeleriydi. Şaşkınlık içerisindeyim. Modem 1 gündür açık ve kesinlikle kopmadı. Bu nasıl mümkün olabilir? Hatta sistem üzerinde sözde 50 megabit üstünü desteklemediği için kilit bile koymuşlar, böyle bir hata olmasaydı haberim bile olmayacakmış.

Eki Görüntüle 331678
Eki Görüntüle 331679

Keşke söylemeseydin böyle devam etseydin hep Ttnet mi bizi kazıklayacaktı

Burada neredeyse herkes keşke söylemeseydin diye vurguluyor. Önemli olan burada olan farklı durum. Müdürlük 50 söylüyor fakat 90 gibi değerleri görüyor. Bence herkesin her söylediğine inanmamız gerekiyor. Yazık. :(

Eki Görüntüle 331678
Eki Görüntüle 331679
Niye böyle yapıyorsunuz, güzel işte 90 Mbps vermiş kullan işte.
O değilde artık Upload hızlarını limitlemeseler diyorum? 30-35 Mbps Upload destekliyor altyapın? Niye vermiyorlar?
Vermezler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı