TTNET altyapısı

• Konuyu başlatan Kaleo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 658
Değerlerimde problem var mı?
ss.PNG
ss2.PNG

Türk Telekom'da bir ara hız düşüklüğü yaşadığımda sürekli rahatsız etmem sonucu en son ekipler gelmişti ve sorun çözülmüştü. Dediğin gibi her ay yüklü miktar para almasını biliyorlar. Destek kaydı oluşturun sürekli. SNR değerinde herhangi bir sıkıntı göremedim.

Ulaşılabilir hız 12 Mbps'e düşmüş. Eskiden 1.5 MB/s aldığınız varsayacaksak, modeme gelen hız 13-14 Mbps olması lazım.

Şu an 8 tanımlı ama 5.4 anca alıyorsunuz. Arıza kayıtlarına ne diye dönüş yapıldı bilemiyorum ama şu an 12 Mbps tanımlanabilir. SNR buna müsade ediyor.

Yeniden hız tanımlaması yapılmasını talep edin.

Müşteri ekipleri bina içi sıkıntılı demişti, bu sabah gelen ekip evde bir sıkıntı olmadığını gördü. Boşu boşuna modem aldım. Karşı binaya sabitli internet kutusunda kablo kaynaklı hızı 8Mbit'e düşürmüşler. Bana 2 haftadır sıkıntı sizde diyorlar, madem 8Mbit vericeksiniz ne diye 16Mbit parası alıyorsunuz? Gelip yapmak zorundalar değil mi, ne demem gerekiyor? Artık şiştim.

Ben bıktım bu TTNet'den. Her ay almam gereken hız benim de 16Mbit. Herhangi bir şey indirdiğim de en fazla 1.5Mbit görüyorum. Ayda 85 TL veriyoruz aldığım hizmete bak. Babam'da interneti değiştirmemekte ısrarcı. Türknet bulunduğum binaya 35Mbit verebiliyor ama babam ikna olmuyor.

İşin peşini bırakmayacağım, yarın son kez arayacağım eğer gelip yapmazlarsa elimdeki tüm ses kayıtları ve kanıtlar ile şikayetçi olacağım. İptal etmek için 500 lira ister bu arsız namusuzlar. Alıştılar vatandaşı kemirmeye.

Yeni konular

Geri
Yukarı