TTNET fiber altyapısı

Makaleler
1
Yer
İzmit/Kartepe
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
⭐Asus Z690P ⭐İntel İ7 12900K ⭐CORSAIR 32GB (4x8GB) RGB Pro ⭐MSI MPG A850GF 850W +80 Gold ⭐PF360 ⭐Samsung 250GB 960 EVO/ ⭐Sandisk Plus 1 TB /⭐1 TB 7200 RPM ⭐Asus Rog Strix RTX 3080 ⭐ Phanteks P500A RGB ⭐ Asus VG248QE 24” 144hz 1ms ⭐Asus VG259QM 280hz
Meslek
Aşcı
Merhaba arkadalar, evimden yaklaşık 100 150 adım ötede Türk Telekom'a ait fiber kutusu var sokakta. Bugün yolda gördüğüm ekiplere alabilir miyim dediğimde alabilirsin tabii diye cevap verdi. Müşteri hizmetlerini arayıp konuştuğumda altyapı maksimum VDSL destekliyor diyorlar. Şu an Millenicom'un 99 TL'ye 50 download 5 upload paketini kullanıyorum. Sizce uğraşıp Türk Telekom'dan fiber çektirmeye gerek var mı evime? Ve sokakta olan fiber alt yapısı sorgulatınca neden çıkmıyor?

TTNET kullama.

Zorunda kaldıysan fiber çektirmeye uğraşma çünkü o fiber yüksek ihtimal düzgün çalışmayacak.
Bir zorunluluğum yok. Millenicom'dan gayet memnunum 47 download altına inmedi hiç ping sorunuda yaşamadım hiç bir zaman. Fiber kutusu evime çok yakın ya o yüzden söyledim acaba iyi olur mu çektirsem ne fark eder diye.

Bir zorunluluğum yok. Millenicom'dan gayet memnunum 47 download altına inmedi hiç ping sorunuda yaşamadım hiç bir zaman. Fiber kutusu evime çok yakın ya o yüzden söyledim acaba iyi olur mu çektirsem ne fark eder diye.
Söylediğim gibi imkanın varsa TTNET kullanma sakın. Fiber çektirmen o kalitesizliği engelleyemez malesef. TTNET her zaman TTNET'tir. Fiber yüksek hız vb. şeyler gene 300 ping alacağın gerçeğini değiştirmez.

Söylediğim gibi imkanın varsa TTNET kullanma sakın. Fiber çektirmen o kalitesizliği engelleyemez maalesef. TTNET her zaman TTNET'tir. Fiber yüksek hız vb. şeyler gene 300 ping alacağın gerçeğini değiştirmez.

Alt yapıdan alt yapıya değişir bu durum. Tamam şikayeti fazla olan bir firma olabilir fakat kendim TT kullandığım dönemde (yaklaşık 7 - 8 sene kadar) çok nadir sorun yaşadım. Şu anda aynı alt yapıdan Millenicom kullanıyorum, yine şikayetim yok.

Alt yapıdan alt yapıya değişir bu durum. Tamam şikayeti fazla olan bir firma olabilir fakat kendim TT kullandığım dönemde (yaklaşık 7 - 8 sene kadar) çok nadir sorun yaşadım. Şu anda aynı alt yapıdan Millenicom kullanıyorum, yine şikayetim yok.
Ha o şans işidir düzgün çalıştığı da olur ancak TTNET genel olarak sorunlu. Ben genelleme yaptım.

50gün internetim kesikti cimer tüketici hakem heyeti müdürlük hepsine gittik 50günün sonunda gelen ekip 1 saatte çözdü 1saatlik iş için 50gün internetsiz kaldım insan yerine koymuyorlar TT kullanmayın.

Konuştum ttnet ile aradılar. Fiber kutunuz 100 adım ileride diyorum. Vdsl verelim diyor bana zaten kullanıyorum dedim. O bizim alt yapımız diyor. Sizin alt yapınız ama siz gibi 24 ay taahhüt kitlemiyorlar dedim cevap veremedi adam. Fiber portlarında boş felan yok dedi salladı. Siz'de böyle deyince uğraşmadım açıkcası.

Yeni konular

Geri
Yukarı