TTNET DSL Kopma Sorunu

MertXX12

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Küçük bir yerde, ilçede yaşıyorum internete ihtiyacım oldu ve internet bağlatmaya karar verdim. Maalesef fiber olmadığı için TTNet almaya mecbur kaldık. Neyse bayiiye gittim, Yalın İnternet alacaktım. Bu arada işte hangi kampanyaların uygun olduğunu falan söylediler, ben de Hipernet'i gördüm 24 MB'ye kadar vs 60 lira gayet uygun geldi. Bayana Hipernet için altyapının yeterli olup olmadığını sordum o da yeterli, herkes bağlatıyor sorun çıkmadı falan dedi. Tabii ki inanmadım buna ama neyse dedim bağlatalım. Geldiler taktılar, bağlattık, DSL ışığı kopup kopup geliyordu. Geldiler baktılar hattınız 24'ü kaldırmıyor düşüreceğiz dediler. 16'ya düşürdüler. Neyse dedim yaşadığım yerde buna da şükür, sonrasında epey uzun bir süre sorunsuz kullandım. Bu son 4-5 gündür DSL ışığım 5 dakikada bir kopmaya başladı. Teknik ekip geldi baktı işte ankastreden giden hat kablosu epey eskimiş değiştirin dedi. Elektrikçiye değiştirttim, sabah ve öğlen gayet normaldi fakat akşam 7'den sonra falan yine kopmalar başladı. Sizce sorun nedir? Kafayı yemek üzereyim.

Hat değerlerim:
152.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Modeme kadar olan tüm kabloları kaliteli olanlarla değiştirin ve mümkünse ek yapmayın. Ayrıca farklı bir modem ile deneme şansınız varsa daha iyi olur, sorunun neyden kaynaklandığı ortaya çıkar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı