TTnet hıpernet AKK aşılınca kaç mbps'ye düşüyor?

death_stroke

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu aralar aklımda TTnet'in hıpernet kampanyasına geçiş yapmayı düşünüyorum ancak AKK'yi aşınca hız ne kadar düşüyor, bununla ilgili bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla Arkadaş Ben TTNET Fiber İnternet 25 Mbps Kullanıyorum,50GB Adil Kullanım Kotası Var'ki ALLAH Belasını Versin,Ay İçerisinde 50GB Aştığımda Hız Otomatik 3 Mbps Düşüyor...
Küfür Gibi...

Yasa 3mbps'i belirtiyor. Daha öncesinde 1mbps'e düşüyordu sonradan yükseltildi.

"Sınırsız İnternet" kavramına ne demeli? :D

@Asım Demir Türkiye'de öyle bir kavramın varolduğuna inanmıyorum. 16 Mbit paket kullanıyorum, en fazla 7 Mbit hıza ulaşabiliyorum. Sürekli 7 Mbit olarak kalsa yine kabul edeceğim, En fazla 20 GB indirme yaptıktan sonra 75 GB AKN olduğu halde 3Mbit hıza iniyor. Kotayı şişiriyorlar. Dur demek lazım artık. Bir ara düşükhızahayir adlı kampanya vardı sanırım amaçlarına ulaşamadılar.

Ben youtube'dan şikayetçiyim. Mesela bir video açıyorum otomatik 720p veya 1080p olarak açılıyor zırt diye 200,300 mb lik veriyi alıyor görüntü kalitesini düşürünce tekrardan buffer ediyor yani şaka gibi bir dünya ziyan bir çok eklenti denedim görüntü oranını 480p ye kitlemek için bir dünya saçmalık oluyor browser sapıtıyor. Ayda 70TL para ödeyip ondan kıs bundan kıs. Birde sağolsun gelen giden kullanıyor yani bin beter bir durum. Geçen ay mesela sadece bir kaç müzik videosu indirdim, toplasanız 1-2 GB 56GB kullanımım olmuş. Bunu nasıl kullandım bende anlamadım. Win 8 kullanan arkadaşlara tavsiyem metro arayüzündeki bilgi akış ekranlarını firewall yardımıyla kapatmanız olabilir ciddi veri alış verişi yapıyor.

@Asım Demir Türkiye'de öyle bir kavramın varolduğuna inanmıyorum. 16 Mbit paket kullanıyorum, en fazla 7 Mbit hıza ulaşabiliyorum. Sürekli 7 Mbit olarak kalsa yine kabul edeceğim, En fazla 20 GB indirme yaptıktan sonra 75 GB AKN olduğu halde 3Mbit hıza iniyor. Kotayı şişiriyorlar. Dur demek lazım artık. Bir ara düşükhızahayir adlı kampanya vardı sanırım amaçlarına ulaşamadılar.

Bende tam bunu kastettim. AKK olan pakette "sınırsız" olarak geçiyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı