TTNET Hız Sorunu

xposedxx

Hectopat
54₺'lık olan paketten kullanıyoruz yaklaşım ocak ayından itibaren yavaşlamaya başladı. AKK ay başında yeniden dolsa bile hız bu Speedtest.net by Ookla - My Results

Yaklaşık iki ay oldu adamları aradık bir sonuç alamadık? Yandaki komşunun şifresini ele geçirdim ağdan herkesi attım ay başı olmasına rağmen 175kb/s idi bizimki 60kb/s ?

Cidden yeter artık biri lütfen yardım etsin derslerim var onları izleyemiyorum. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu yerde fiber çalışmaları yüzünden ne hikmetse hızlar 3 mbite falan düşürülüp çalışma bittikten sonra da öylece unutulduğu oluyor, arıza takibi oluşturup 3-4 gün sıkıştırın derim. Yine sıkıntı devam ederse karşılıklı fesih için zorlamanız da fayda var. Sözleşme gereği verdiğiniz paranın karşılığı hizmet ortada yok çünkü.

Ayrıca not: Dns ayarlarından saçma sağan birşeyler yaptırmaya kalkarlarsa sakın izin vermeyin. Hem başka ağlarda sıkıntıya neden olur hem de sorun sizde değil onlarda siz niye bilgisayarınızı bozuk düzene uydurasınız ki.

Çoğu yerde fiber çalışmaları yüzünden ne hikmetse hızlar 3 mbite falan düşürülüp çalışma bittikten sonra da öylece unutulduğu oluyor, arıza takibi oluşturup 3-4 gün sıkıştırın derim. Yine sıkıntı devam ederse karşılıklı fesih için zorlamanız da fayda var. Sözleşme gereği verdiğiniz paranın karşılığı hizmet ortada yok çünkü.

Ayrıca not: Dns ayarlarından saçma sağan birşeyler yaptırmaya kalkarlarsa sakın izin vermeyin. Hem başka ağlarda sıkıntıya neden olur hem de sorun sizde değil onlarda siz niye bilgisayarınızı bozuk düzene uydurasınız ki.
Arkadaşlarıma sordum onların interneti gayet normal bu çalışma olsaydı hepsini etkilemez miydi?

Bende de durum böyle. Müşteri hizmetlerini aradığımda bizde her şey normal görünüyor dediler. Modemi değiştirin, farklı bilgisayarda deneyin diye sallayıp duruyorlar. Onlarda her şey normal gözüktüğü için arıza kaydı da oluşturmuyorlar.

Bugün sabahtan akşama kadar hiçbir sorun yoktu. 7'den sonra yine yavaşladı. Aradığımda sürekli aynı şeyleri söylüyorlar. Sorun benden kaynaklıymış. Nasıl benden kaynaklı olabilir. Akşam ne oluyor da internet yavaşlıyor?

Bugün sabahtan akşama kadar hiçbir sorun yoktu. 7'den sonra yine yavaşladı. Aradığımda sürekli aynı şeyleri söylüyorlar. Sorun benden kaynaklıymış. Nasıl benden kaynaklı olabilir. Akşam ne oluyor da internet yavaşlıyor?
Bizede indirme yapmayın diyo? Sabahın köründe bile internet hızı 60kb resimler açılmıyor bana indirme yapma diyo yaklaşık 2 ay olacak bu rezillik.

Ara dur başka çare yok. 4 yıl 400kb/s internet çektim 4 yıl sonra 1 hafta boyunca her gün aradım sonunda geldiler ve sokağın köşesindeki beyaz kutuyu söktüler yerine yenisini takıp biraz kablolarla oynadılar sonuç: 2mb/s.

Biraz müşteri hizmetlerini darlayın. Onlardan hat değerlerinizi öğrenin. Hat download ve upload snr marginlerini, zayıflama miktarını falan alın. Hattın santral mesafesini öğrenin. ADSL, ADSL2, VDSL mi bunları sorgulayın.

Kendi modeminizden de değerlere bakın.

Eğer mesafe çok uzaksa yapacak bir şey yok. Ancak MSAN - modem arası mesafe kısaysa (birkaç yüz metre) buna rağmen zayıflama çok fazlaysa
  • Apartman / ev içi tesisata bakın
  • TT yetkililerinin teslim ettiği noktadaki değerlere bakın.
Operatörler apartman girişindeki kutuya kadar teslim etmekle yükümlüdürler. Geri kalan kısım müşteri sorumluluğunda kalır. O yüzden TT'deki adamlara biraz serzenişte bulunun, gelip kutudaki buluşma hızına baksınlar. Oradaki değerler kötüyse zaten gerisini onlar halleder. Ama sıkıntı apartman içi tesisat ise o kısmı da ellemek istemezler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı