TTNet İnternet kopma problemi

Ufuk TURUNÇ

Hectopat
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Oceangoing Watchkeeping Officer
Merhabalar. Yeni eve taşındım ve internetimi nakil yoluyla taşıttım. İnternetim gün içerisinde sürekli kopuyor. Oyun oynamayı geçin youtube, facebook gibi sitelerde bile kopma yaşıyorum. Günde en az 10 kere kopuyor tekrar geri geliyor.

İnternet hızım bu;
7927297171.png

Hat Değerlerim;
gh.png

Türk telekom'dan arıza kaydı 2 kez oluşturdum. Görevliler gelip kontrol etti. Bir sorun yok diyorlar. Lütfen yardım edin.

Sağlayıcıdan da olabiliyor diye biliyorum. Ben de aynı değerleri alıyorum ve hızı alsam bile oyunlarda kopmalar yaşanıyor. Tam bilgim olmamakla beraber sağlayıcıdan birkaç düzenleme yapılması gerekiyor diye biliyorum.

Birçok sebebi olabiliyor.Genelde müşteri hizmetlerini arayınca seni dinlemeden kontrol ediyoruz efendim.Hat değerleriniz kontrol ediliyor efendim.Hat değerleriniz yüklendi efendim 2 gün izleyin sorun devam ederse tekrar arayın efendim diyorlar.Sen arkadan istediğin gibi anlat senin söylediklerine aldırmadan robot gibi bunları söyleyip geçiyorlar bir şansını dene belki düzelir.

Sorunun hattından kaynaklı olduğunu sanmıyorum. SNR değerin iyi onun dışında SpeedTest sonucu ile tanımlı olan değerde birbirine yakın buda hattında sıkıntı olmadığını gösteriyor. Zaten bina içi hatlarda bir sorun olsa değerlerde bir anormallik olurdu. Mesela sinyal zayıflamsında vs. Sorun büyük ihtimal ISP den kaynaklı. Yapabileceğin tek şey milyonlarca kere arayıp en son bıktırmak olabilir. Genelde bıkınca bir şeyi çözme yoluna gidiyor TürkTelekom.

Başka bir ISS geçsem yine aynı sorunla karşılaşır mıyım acaba ? Cidden uğraşmak istemiyorum kaç kere aradım olmuyor. Bir de cahil konudan haberi olmayan insanları oturtuyorlar oraya çıldırmamak elde değil.
Sorun hala devam ediyor :mad:

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı