TTNET internet sitelerine çok yavaş giriyor

Rjooh

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx 4060
Merhaba arkadaşlar.
TTNET kullanmaktayım yıllardır, memnun olmasam da Tivibu için katlanıyorum. 4-5 gün önce internetim kesildi, o gün çok vaktim olmadığı için ilgilenemedim, ertesi gün kendiliğinden düzeldi. Fakat garip bir sorun var; YouTube vb. sitelerde sorunsuzca video izleyebiliyorum, indirme hızım sorunsuz ama web sitelere giremiyorum ya da çok yavaş girebiliyorum. Telefonuma App Store'den hiçbir şey indiremiyorum, müşteri hizmetlerini arayınca modemi 15-20 dk dinlendirin gibi komik bir cevap aldım. Modemi resetledim, olmadı; modemi değiştirdim, yine olmadı. Speedtest'ten hız ölçümü yapmaya çalıştığımda finding optimal servise kısmı bulunamıyor ve test başlamıyor. Sorunun burada olduğunu düşünüyorum, bütün DNS'leri denedim sonuç aynı. Çözüm önerebilecek varsa çok memnun olurum. Yardım lütfen. :)

Dosya Ekleri

• 1234.png
    1234.png
    13,8 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.
TTNET kullanmaktayım yıllardır, memnun olmasam da Tivibu için katlanıyorum. 4-5 gün önce internetim kesildi, o gün çok vaktim olmadığı için ilgilenemedim, ertesi gün kendiliğinden düzeldi. Fakat garip bir sorun var; YouTube vb. sitelerde sorunsuzca video izleyebiliyorum, indirme hızım sorunsuz ama web sitelere giremiyorum ya da çok yavaş girebiliyorum. Telefonuma App Store'den hiçbir şey indiremiyorum, müşteri hizmetlerini arayınca modemi 15-20 dk dinlendirin gibi komik bir cevap aldım. Modemi resetledim, olmadı; modemi değiştirdim, yine olmadı. Speedtest'ten hız ölçümü yapmaya çalıştığımda finding optimal servise kısmı bulunamıyor ve test başlamıyor. Sorunun burada olduğunu düşünüyorum, bütün DNS'leri denedim sonuç aynı. Çözüm önerebilecek varsa çok memnun olurum. Yardım lütfen. :)
Bende de ttnet var. Daha doğrusu TT ama youtubeda videolar aşırı donabiliyor.

Merhaba arkadaşlar.

Klasik TTNET sorunu. Yıllardır çözüm getiremediği internet hızıyla birçok müşterisini kaybediyor ve mağdur ediyor. Tavsiyem uzak durman

Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle şunları sormak isterim;

Altyapınızın desteklediği en yüksek hız kaç Mbps ve siz kaç Mbps'lık paket satın aldınız?
Mümkünse, hat değerlerinizi de konuya ekleyebilir misiniz? (Modem arayüzünü birazcık kurcalayarak bulabilirsiniz diye düşünüyorum)
Dışarıdaki kutudan sizin evinize modeme gelen RJ-11 yani telefon kablonuzda bir problem olma ihtimali var mı?
Eğer kablolu bağlantı kullanıyorsanız, Ethernet kablonuzda bir problem olma ihtimali var mı?
Daha önce TT müşteri hizmetlerini arayarak kayıt açtırıp, evinize saha ekibi çağırdınız mı? (Çağırmadıysanız, lütfen ilk önce müşteri hizmetlerini arayarak arıza kaydı oluşturun ve ısrarla evinize ekip yollamalarını belirtin)

Siz bu soruları cevaplandırdıktan sonra hem ben, hem de forumdaki diğer arkadaşlar zaten size daha iyi bir şekilde yardımcı olmaya çalışacaktır diye düşünüyorum.

Aklıma iki seçenek geliyor. Bundan önce ufak bir bilgi vereyim. Dünyada IPv4 IP adresleri bittiği için tek IP birçok kullanıcı tarafından kullanılır, sabit IP kullanmadığınız sürece. İki seçenekten biri bu olabilir. Size atanan geçici IP adresine çok trafik yüklenmiş ve yeterli yanıt veremiyor olabilir. Modeminizi birkaç saat kapalı tutup yeni IP almasını deneyin. İkinci seçenek ise santral veya port kaynaklı DNS sunucusu hatası. Bu durumda siz sabaha kadar DNS değişseniz bile fayda etmez sorunu onların düzeltmesi mümkün sadece.

Öncelikle şunları sormak isterim;

Altyapınızın desteklediği en yüksek hız kaç Mbps ve siz kaç Mbps'lık paket satın aldınız?
Mümkünse, hat değerlerinizi de konuya ekleyebilir misiniz? (Modem arayüzünü birazcık kurcalayarak bulabilirsiniz diye düşünüyorum)
Dışarıdaki kutudan sizin evinize modeme gelen RJ-11 yani telefon kablonuzda bir problem olma ihtimali var mı?
Eğer kablolu bağlantı kullanıyorsanız, Ethernet kablonuzda bir problem olma ihtimali var mı?
Daha önce TT müşteri hizmetlerini arayarak kayıt açtırıp, evinize saha ekibi çağırdınız mı? (Çağırmadıysanız, lütfen ilk önce müşteri hizmetlerini arayarak arıza kaydı oluşturun ve ısrarla evinize ekip yollamalarını belirtin)

Siz bu soruları cevaplandırdıktan sonra hem ben, hem de forumdaki diğer arkadaşlar zaten size daha iyi bir şekilde yardımcı olmaya çalışacaktır diye düşünüyorum.
Cevabınız için teşekkür ederim.
Hat değerlerim
ADSL Training Status: Showtime
Mode: ADSL2+
Traffic Type: ATM Mode
Link Uptime: 0 day: 22 hours: 22 minutes

ADSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 0.967 Mbps 18.886 Mbps
Actual Net Data Rate: 0.958 Mbps 18.836 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 14.7 dB 8.3 dB
Actual Delay: 1 ms 8 ms
Transmit Power: 12.6 dBm 16.6 dBm
Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 2.0 symbols
Total Attenuation: 0.0 dB 0.0 dB
Attainable Net Data Rate: 1.188 Mbps 23.660 Mbps

Kablolu bağlanmayı da denedim sonuç aynı.Modeme gelen kablolar sağlam, ttnet i sayısız kere aradım çoğunda bağlanamadım. İnternet hiç olmasa download yavaş olsa eyvallah ama dediğim gibi video vs. izlerken sorun yok. Paketim 16mb te kadar aldığım hız ortalama 10-12 mb arası, deneme için indirme yaptığımda aynı hızları aldım. Technopat a girebiliyorum donanım habere giremiyorum mesela , telefonuma uygulama falan kuramıyorum . İlk defa başıma geliyor yardım edin çıldırma noktasına geldim. Taahhüt olmasa kaldırıp atacağım zaten modemi.
Edit: speedtest te neden server bulamıyor acaba?
up

Son düzenleme:

Geri
Yukarı