TTNET Komşu ile internet paylaşımı

mustafa ary

Decapat
Haftaya taşınıyoruz internetimin taahhütü bitti ve interneti iptal ettirmek istiyorum. Çünkü TTNET iyice kötüleşti ve paragöz oldu. Bizim alt komşunun interneti var hangi firma olduğunu bilmiyorum. Öğrenir yazarım. O interneti paylaşmak için neler gerek? Bizim modem; W9770 Türktelekom'un modemi. Buradaki telefon hat kablosunu sökeceğim. Nasıl yapabiliriz? Yardım. Ben hem telefonda hem masaüstü bilgisayarda kullanacağım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haftaya taşınıyoruz internetimin taahhütü bitti ve interneti iptal ettirmek istiyorum. Çünkü TTNET iyice kötüleşti ve paragöz oldu. Bizim alt komşunun interneti var hangi firma olduğunu bilmiyorum. Öğrenir yazarım. O interneti paylaşmak için neler gerek? Bizim modem; W9770 Türktelekom'un modemi. Buradaki telefon hat kablosunu sökeceğim. Nasıl yapabiliriz? Yardım. Ben hem telefonda hem masaüstü bilgisayarda kullanacağım. Şimdiden teşekkürler.
Bence komşu ile kullanmayın eğer oyun oynayacaksanız şimdiden Allah'tan sabır diliyorum. Eğer konuya dönersek telefon hattını bir elektrikçi çağırarak 2 kabloyla lehimlettirebilirsiniz.

Bence komşu ile kullanmayın eğer oyun oynayacaksanız şimdiden Allah'tan sabır diliyorum. Eğer konuya dönersek telefon hattını bir elektrikçi çağırarak 2 kabloyla lehimlettirebilirsiniz.

Hocam aynı dertten muzdaribim. Ankastreden gelen internet kablosunu çoğaltıp başka daireye çekip interneti paylaşabilir miyim? Ayrıca 2 ayrı modem aralarında kablo olmadan çalışır mı ?

Online oyun oynuyorsan sakın öyle bir hataya düşme. Olası senaryoları söyleyeyim. Komşuda fiber yoksa komşun video dizi vs izlerken bir de 2-3 cihazın yoğun kullandığını düşün pingin 500-1500 artık sen seç çok rahat bulabilir.

Komşun az kullansa bile Türkiyede verilen modemlerin kalitesi az çok belli Wi-Fi çekim gücü düşük oluyor, wi-fi az çeken 2 alet İnternette dolaşsa bile yine ping yapıyor.

Özetle evine İnternet bağlat çok pişman olursun.

Yarın lag veya sunucuya bağlanırken sorun olduğunda sadece Youtube'ye giren komşun bende sorun yok deyip seni geçiştirecek. Kanser olmak için çok iyi yöntem.

Taşınacağın ev 7-8 yıl veya öncesinde yapıldı ise zaten telefon kablosu daireye kadar çekilimiştir. Gidip kabloyu sökmeye gerek yok.

Konuya açıklık getireyim eve tasinali baya oldu şimdilik komşu ile kablosuz paylaşıyorum oturduğum odada 2 kişi baglanmişsa 5-6 mpbs ama hiç kimse yok sade ben varsan 7-8 mpbs yani benim evde aldığım internetle aynı hızda ve yarı fiyatı veriyorum Allah'a şükür bu zamana kadar sıkıntı çıkmadı bayram dışında çünkü komşuya baya bı kişi gelmiş interneti kullandılar oyuna bile giremedim bu arada normalde oyunda 12-35 arası ping alıyorum arada bir yükseliyor oda olur
Onun için Wi-Fi Repeater alman gerek. Wi-Fi repeater aldığı Wi-Fi sinyalini kendisi tekrar dağıtıyor. Bir nevi güçlendiriyor.

Bu özellik her modemde de yok.
Yoo hiçte gerek kalmadı evde boşta duran bi tablet vardı onu eski modeme bağladım ve kullanıyorum. Allah'a şükür
Yarın lag veya sunucuya bağlanırken sorun olduğunda sadece Youtube'ye giren komşun bende sorun yok deyip seni geçiştirecek. Kanser olmak için çok iyi yöntem.

Taşınacağın ev 7-8 yıl veya öncesinde yapıldı ise zaten telefon kablosu daireye kadar çekilimiştir. Gidip kabloyu sökmeye gerek yok.
Derken anlamadım dairede 3 pin telefon kablosu var zaten şuan

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı