TTnet Maksimum Veri Oranına Geçmek

AllyCaptain

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, uzun zamandır TTnet kullanıcısıyım. Paketimizi değiştirdikten sonra modem arayüzünden baktığımda mevcut veri oranı ve maksimum veri oranı var. Benim aldığım paket 24Mbps indirme, 2Mbps yükleme olan paketti. Ancak modem arayüzünde maksimum veri oranı çok daha yüksek gözüküyor. Maksimum veri oranında yazılan değerlere herhangi bir ücret ödemeden geçebilir miyim ? Hat değerlerim ve hız testim aşağıda. Modeme olan uzaklığım ise 30 metre civarı. Ne yapmamı önerirsiniz ?

Adsız.png
Addsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, uzun zamandır TTnet kullanıcısıyım. Paketimizi değiştirdikten sonra modem arayüzünden baktığımda mevcut veri oranı ve maksimum veri oranı var. Benim aldığım paket 24Mbps indirme, 2Mbps yükleme olan paketti. Ancak modem arayüzünde maksimum veri oranı çok daha yüksek gözüküyor. Maksimum veri oranında yazılan değerlere herhangi bir ücret ödemeden geçebilir miyim ? Hat değerlerim ve hız testim aşağıda. Modeme olan uzaklığım ise 30 metre civarı. Ne yapmamı önerirsiniz ?

Eki Görüntüle 325356Eki Görüntüle 325357
Maalesef öyle bir imkan yok. Maksimum veri modeminize gelen hat bilgisi. Tarifenize göre Mevcut veri oranı hattınıza tanımlanıyor ona göre hız alıyorsunuz.

Maalesef öyle bir imkan yok. Maksimum veri modeminize gelen hat bilgisi. Tarifenize göre Mevcut veri oranı hattınıza tanımlanıyor ona göre hız alıyorsunuz.
Anladım internetteki paketlere baktım ancak benim paketimden daha düşük ve daha kötü olan paketler bile benim ödediğim ücretin iki katı kadar fazla gösteriyor. Müşteri hizmetlerinden mi sormalıyım ?

Anladım internetteki paketlere baktım ancak benim paketimden daha düşük ve daha kötü olan paketler bile benim ödediğim ücretin iki katı kadar fazla gösteriyor. Müşteri hizmetlerinden mi sormalıyım ?
Tabi daha iyi yardımcı olacaklardır size. Ancak paket değiştirip taahhüt vermenizi önermem malum yıl sonu AKN kalkacak deniyor.

Türknet'e geçip Özgür İletişim Ekstra paketini aktif hale getirirseniz 75 Mbps hız alırsınız 79 TL'ye. Ya da Netspeed'e de geçebilirsiniz onda da 75 Mbps ancak 200 GB AKK var.
Yakın vakitte AKK kalkacak deniliyor sizce paketimi değiştirmeli miyim yoksa kalsın mı böyle ? Şu anki paketimin 300GB kotası var

Kardeş telekom pişmanlıktır. Ben de 10 sene gibi bir süre kullandım nefret ettim. Eger şehir bölge bakımından uydunet varsa uydunet al. Eğer yoksa süper online türk net gibi firmalara gitme. Airfiber şirket bul. Ben air fiber kullanıyorum 20 MHz hız, kablosuz ethernetle 25 MHz hızı buluyorum. Paralar da uçuk değil.

Aslında TTnet'in düzgün çalıştığını söyleyebilecek tek kişi benim sanırım. Aldığım paketin aşağı yukarı aynısını veriyor. Ping değerlerim iyi ve kesinti çok az oluyor :D

Aslında TTnet'in düzgün çalıştığını söyleyebilecek tek kişi benim sanırım. Aldığım paketin aşağı yukarı aynısını veriyor. Ping değerlerim iyi ve kesinti çok az oluyor :D
AKK/AKN kalkacak ama taahhütü 2019'dan sonra veya taahhütsüz olan paketler için geçerli olacak bu. Yani siz şimdi Türk Telekom'dan AKK/AKN'li pakete imza atarsanız taahhüt bitene kadar AKK/AKN geçerli olacak.
Zaten Türk Telekom çoğunlukla kötü hizmet vermiyor. Hatta müşteri hizmetleri birçok firmadan iyi. Şikayet edenlerin çoğu da altyapı yetersizliğinden veya bina içi tesisat sorunlarından dolayı hızından şikayet ediyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı