TTNET modem DSL ışığı yanıp sönme sorunu

Görkem Silleci

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--------------------------------
- i7 12600H CPU
- RTX 4050 Laptop GPU
- 16GB 3200 MHz DDR4 RAM
- 1TB NVMe M.2 SSD
--------------------------------
Merhaba,
Bugün sabahtan beri modemimde DSL ışığının yanıp sönme sorunu var. Ayrıca ınternet de hiç yanmıyor. Modemi kapatıp açtığımda kısa bir süreliğine düzeliyor ama sonra tekrar gidiyor. Modem arayüzüne eriştiğimde de bir değişiklik fark ettim. Download hızım 50 Mbps'den 21 Mbps'ye düşmüş ve bundan haberdar değilim. İlk olarak buraya başvurmak istedim. Sorunum çözülmezse teknik desteğe başvuracağım.

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
Bugün sabahtan beri modemimde DSL ışığının yanıp sönme sorunu var. Ayrıca ınternet de hiç yanmıyor. Modemi kapatıp açtığımda kısa bir süreliğine düzeliyor ama sonra tekrar gidiyor. Modem arayüzüne eriştiğimde de bir değişiklik fark ettim. Download hızım 50 Mbps'den 21 Mbps'ye düşmüş ve bundan haberdar değilim. İlk olarak buraya başvurmak istedim. Sorunum çözülmezse teknik desteğe başvuracağım.

Şimdiden teşekkürler.

Kablo sorunlu olabilir.

Merhaba,

Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle merhaba bu sorun genelde internetinizde bir arıza olduğunda veya internet faturanızın ödenmediğinde ortaya çıkıyor siz müşteri temsilcisini arayın en iyisi. 😁

İnternete bağlanman için DSL ışığının sürekli yanması gerekir. Önce kabloları kontrol edin modem arkasındaki DSL kablosunu sök tak yapmayı deneyin. Çözülmezse modem arayüzünden WAN ayarlarına bakın orada dsl_internet gibi bir ayar olması lazım devre dışı bırakıp tekrar aktif etmeyi deneyin. En son çözüm ISP ile bir görüşün onların tarafında bir sorun olabilir.

Öncelikle merhaba bu sorun genelde internetinizde bir arıza olduğunda veya internet faturanızın ödenmediğinde ortaya çıkıyor siz müşteri temsilcisini arayın en iyisi. 😁
Ah, evet fatura gelmiş ödeyip tekrar deneyeyim.

Evet bende de oluyor sorun çözülücektir efendim. İyi akşamlar
Maalesef sorun çözülmedi sanırım müşteri hizmetlerine arayacağım.
Sorunu tekrar kurulum yapmakla çözdüm. Yardımcı olan herkese teşekkürler. İyi günler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı