TTNET modemde aniden hız düşmesi

fatihboysan

Hectopat
İyi forumlar, kolay gelsin. 3 aydır TTNET kullanıcısıyım. İlk iki ay herhangi bir sıkıntım olmadı(ufak tefek kopmalar hariç). Son 1 aydır download hızım aniden düşüyor ve reset atmadan düzelmiyor. Arıza ekibi iki kere evime geldi ölçtü değerlerde sıkıntı olmadığını söylediler. Ama sorunum hala düzelmedi. Modemi resetlediğimde 1 ila 1 buçuk saat normal sonrasında yine aynı. Hızım tamamen kopmuyor fakat, 0, 50-0, 75'lerde geziyor. Sizce bu sorun neden kaynaklı olabilir?
Modem: AC1200 TP-Link model: VC220-G3U

Dosya Ekleri

• IMG_20210310_010629.jpg
    IMG_20210310_010629.jpg
    45,3 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20210310_010650.jpg
    IMG_20210310_010650.jpg
    25,7 KB · Görüntüleme: 54
Benim evde 2 modem var 1.modem TP-Link 2.si TTNET modeminden 1.den 2.ye CAT6 ile baglayip evin her yerinde Wi-Fi cekmesini sagliyordum ama son 1 gündür TTNET modemde hız yavaşladı ve modemin içinden tık tık ses cikiyordu düzeltmedim ama kronik bir şey galiba.

Modem yeni. İç tesisat 3 yıllık.
Hat gürültüsü yeterli olmasına rağmen modem CRC hatası almış. Eğer hat değerleri gündüz ve akşam ufak değişiklikler gösteriyorsa bu genelde normaldir. Fakat sürekli bariz değişiklikler oluyorsa, modeminizde arıza olabilir veya iç tesisatınızdaki kabloda çok fazla ek olabilir, kabloya su teması olmuş olabilir.

Hat gürültüsü yeterli olmasına rağmen modem CRC hatası almış. Eğer hat değerleri gündüz ve akşam ufak değişiklikler gösteriyorsa bu genelde normaldir. Fakat sürekli bariz değişiklikler oluyorsa, modeminizde arıza olabilir veya iç tesisatınızdaki kabloda çok fazla ek olabilir, kabloya su teması olmuş olabilir.

Az önce yine geldiler tekrar kutudan devrelere falan baktılar en iyi duruma sabitlediler. Kontrol ettim SNR değerleri falan 20 üstüydü. Aradan 2 saat geçti tekrar düşmeye başladı ve anlık hız düşmeleri var galiba modemi servise göndereceğim.

Az önce yine geldiler tekrar kutudan devrelere falan baktılar en iyi duruma sabitlediler. Kontrol ettim SNR değerleri falan 20 üstüydü. Aradan 2 saat geçti tekrar düşmeye başladı ve anlık hız düşmeleri var galiba modemi servise göndereceğim.
Modemi dediğiniz gibi servise yollayın, olmadı iç tesisatınızı yenilemenizde de fayda olacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı