TTNET Müsteri Temsilcisi İle Ufak Bir Konuşma

Bizim seneler önce internet servis sağlayıcımız TTNet'di sevgili arkadaşlar kafalarına göre interneti kesiyordu arayıp soruyorduk "Neden oldu, arıza mı var?" diye "Hemen kontrol ediyoruz, şimdi açılmış olması gerek. Yaşanan aksaklıktan dolayı özür dileriz" gibi bir çok konuşmamız oldu. Yani adamları eve çaya çağıracak kadar samimi olmuştuk. :) Evden taşındık Superonline bağlattık şuan oturduğumuz ev müstakil olduğu için telefon direklerinden geçen eski tip kablolara bağladılar 8 Mbps indirme hızı var ama benim işimi görüyor bir sıkıntı yok. Ama TTNet çıldırtıyordu yani en az haftada 1 kere 2-3 saat internetsiz kalıyorduk :). Ama binlerce şükür Superonline var (y).

8 Mbps internet hızım var, 400 kbps ile indiriyorum. Yüksek boyutlu oyunları TTnet yüzünden indiremiyorum anlaşmamızın bitmesine daha var. Vodafone kullanan var mı nasıldır?

@Basri37 Yaklaşık 2.5 aydır Vodafone Fiber kullanıyorum, şimdilik gayet memnunum. Tek sorunum; bir şeyler sormak için farklı günlerde 3-4 defa aradığım halde müşteri temsilcisine henüz ulaşamamış olmam. 200 mbps 240 GB AKN'li paket ilk 6 ay 10, sonraki 18 ay 100 TL. 24 ay ortalaması ise 77.5 TL oluyor ki bu hıza göre bence ideal bir fiyat.

@Basri37 Yaklaşık 2.5 aydır Vodafone Fiber kullanıyorum, şimdilik gayet memnunum. Tek sorunum; bir şeyler sormak için farklı günlerde 3-4 defa aradığım halde müşteri temsilcisine henüz ulaşamamış olmam. 200 mbps 240 GB AKN'li paket ilk 6 ay 10, sonraki 18 ay 100 TL. 24 ay ortalaması ise 77.5 TL oluyor ki bu hıza göre bence ideal bir fiyat.

Bana indirme hızı lazım saniyede ne kadar indiriyor?

8 mbs internet hızım var, 400 kbs ile indiriyorum. Yüksek boyutlu oyunları ttnet yüzünden indiremiyorum anlaşmamızın bitmesine daha var. Vodafone kullanan varmı nasıldır?
Vodafone net mi pişmanlık, her gün arıyorum internet gidiyor pingim 3.000 lere çıkıyor bana verilen cevap ne acı bir durumdur ki ''fişi çekip takarsanız düzelir'' di. Oturduğumuz yerde fiber yok adamlar bize 16 Mbps olan tarifeyi önerdiler fakat 12 nin üstüne çıkmadı ve ben bunun neden böyle olduğunu sorduğumda bana verilen cevap ''hattınız 16 Mbps desteklemiyor'' oldu peki dedim bana neden bu internet tarifesini önerdiniz bir şeyler geveleyip duruyor ve bana diyor ki ''hattınızı 10 Mbps ile sınırlarsak daha hızlı olur'' peki dedim bunun bana fiyat geri dönüşü olacak mı beklediğim bir cevap ile karşılaştım '' hayır''. Umarım yardımcı olmuşumdur.

6514010160.png

@Basri37 Vodafone mu? Bu konuda en çok dili yananlardan biriyimdir herhalde. Altını çiziyorum kesinlikle geçme!

2 ay boyunca bi interneti bağlayamadılar. Hergün ama hergün günde 2 kere aramama rağmen (ki 6-7 defa arıyorsunki, 2 kere hat düşsün) bir çözüme ulaştırılmadığı gibi, bir de kullanmadığım hizmetin bana 400₺ civarında bir faturasını çıkardılar.

İcralık oluyorduk ki ödedik en sonunda. Sana en büyük tavsiyem, Türk Telekom'a bile bulaş, bunlara bulaşma. [emoji106]

Edit: İSS olarak sana Turkcell Superonline'ı öneririm. Gayet kaliteli hizmet veriyorlar şu anda. Bu kesinlikle bulunduğun bölgeye göre değişir. Bir önceki evimizde sıkıntı yaşatmıştı bize Turkcell. Ama şu an gayet mükemmel hizmet veriyorlar.

TTnet ne kadar hırsızsa Vodafone'de o kadar hırsızdır. Bir arkadaşıma gelmişler, 16Mbps kesin vericez demişler, bakın 2 kere sormuş 16Mbps gelecek mi diye. Cevap evet efendim gelir. Elindeki tarifeyi satmak için yalan da söylerler her şeyi yaparlar. Bağladıklarında baktık 4Mbps zar zor geliyor. Mahkemelik oldular. Ve müşteri temsilcisine gerçekten bağlanamadık 2 ay boyunca. Ne zaman arasak 15 dakika müzik dinliyorduk. Orada çalışan arkadaşım var, senin daha görmediğin neler var dedi. Uzak durun bence.

Turkcell Superonline tek geçerim. Adamları daha bu zamana kadar aradığımda açmama veya 2 saat hatta bekleme gibi bir sorun olmadı. Vodefone hem mobil hizmeti, hem de sabit internet hizmeti kötü. Ama Turkcell söylediğini yapıyor. Bizim de burada fiber yok 8 MBPS destekliyormuş kabul ettik. Kota bitmediği sürelerde 6-7 MBPS net hız var. Ama ablam kendi evine fiber bağlattı, Turktelekom arada bir kesiliyor sürekli paket yükseltmek için arıyorlar falan. Hiç bulaşma al Turkcell keyfine bak. Ama yine de karar senin.

Superonline da yavaştan bozmaya başladı. Bir akrabam için kaç aydır servis talep ettim zor geldiler onda da sağa sola bakıp gitmişler :) Diğer eksik yönü fiyatları arttırmaya çalışıyorlar.
Fiyatlar çok pahalı, Türkiye ile alakası yok herkes telekom üstüne yıkılıyor altyapı olarak. Kendileri masraftan kaçınıp doğru düzgün bir altyapıları yok.
Daha geçen gün Rusya'nın Moskova internetine baktım (merak edenler için beeline.ru) 100Mbps internet 45 lira ne kota var ne birşey. Üstüne sinema paketleri telefon paketleri de içinde :)
Şuan en uygun kendi yapısını kullanan Uydunet sağlıklı gözüküyor onda da sınırlı şehirler var bir türlü arttıramadılar Türkiye geneline.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı